Hlavní obsah

Několikasekundová loupež. Muž se samopalem chtěl vraždit. Policie už ho dopadla

1. 12. 2018

Průběh přepadení v herně v pražských Letňanech přibližují policejní záběry. (Video: Hanuš Hanslík)

S maskou ve tvaru lebky na tváři a se samopalem Uzi v ruce vešel v sobotu 24. listopadu vpodvečer do herny v pražských Letňanech pětadvacetiletý lupič. Protože hrozil, že lidi v herně postřílí, dala mu obsluha peníze.

Článek

Celá loupež trvala jen několik desítek sekund. Už dva dny po loupeži se kriminalistům podařilo muže dopadnout.

Policie teď zveřejnila záběry z loupeže i z následného zatčení. Na nich je vidět, jak muž samopalem míří na obsluhu herny. Je také slyšet, jak na personál křičí. Když dostal peníze – několik tisíc korun, okamžitě zmizel.

Přestože policie neměla kvůli jeho důkladnému maskování žádné stopy, našla lupiče velmi rychle, hned druhý den po přepadení. Nechce ale prozradit, co ji na jeho stopu přivedlo. Tyto informace by mohly narušit vyšetřování. Policie pouze uvedla, že se muž při výslechu přiznal. Uvedl také, že za uloupené peníze si nakoupil drogy.

Lupič už je za mřížemi. Soud ho totiž na žádost státního zástupce poslal do vazby. V případě odsouzení mu hrozí až desetiletý trest. V minulosti byl za loupeže už pět let ve vězení.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.