Hlavní obsah

Německo koupilo Panama Papers. Využije je v boji proti daňovým podvodům

Německo bojuje proti daňovým podvodníkůmVideo: ČTK, Ruptly

 

Reklama

4. 7. 2017 22:37

Za podklady z takzvaných Panama Papers Německo zaplatilo 5 milionů eur. Německé úřady záznamy o finančních tocích svých obyvatel opakovaně kupovaly i v minulých letech.

Článek

Panama Papers, které budou sloužit jako zdroj informací pro boj proti daňovým únikům, koupil německý Spolkový kriminální úřad (BKA). S odvoláním na vládní kruhy o tom informovala agentura DPA. BKA chce s jejich pomocí objasnit případy vyhýbání se odvodům do státní kasy převodem peněz do daňových rájů, ale také legalizace zisků z nelegální činnosti.

Německé úřady kupovaly podobné záznamy i v minulých letech a země díky nim získala zpět stovky milionů eur, které němečtí občané ukrývali například ve švýcarských bankách. Do problémů se kvůli daním také dostali prezident fotbalového Bayernu Mnichov Uli Hoeness nebo zakladatelka německého feministického hnutí Alice Schwarzerová.

Kauza Panama Papers vypukla loni v dubnu, kdy přední světová média začala zveřejňovat dokumenty panamské právní firmy Mossack Fonseca, ze kterých vyplynulo, že společnost pomáhala svým klientům co nejefektivněji se vyhnout placení daní či legalizovat zisky z nelegální činnosti. V dokumentech figurovala jména politiků, byznysmenů, sportovců a celebrit z celého světa včetně Česka.

Reklama

Související témata:

Doporučované