Hlavní obsah

Neznámá místa protikuřáckého zákona. Zasáhl i jinde než jen v hospodách

V barech, restauracích nebo na zastávkách hromadné dopravy už si nezapálíte.

31. 5. 2017 13:37

Začal platit protikuřácký zákon. Od dnešního dne si už nezapálíte v restauracích, divadlech nebo kinech a také třeba na zastávkách veřejné hromadné dopravy. Norma upravuje ale i pravidla pro elektronické cigarety nebo prodej alkoholu.

Článek

Norma například zakazuje užívání elektronických cigaret v nemocnicích, školách nebo nákupních centrech. Tyto cigarety budou povoleny naopak v kavárnách, barech i restauracích. Výjimku ze zákazu kouření budou mít i vodní dýmky.

Vedle kouření zákon nově upravuje prodej alkoholu. Už dřívější legislativa například zakazuje prodávat alkohol lidem zjevně podnapilým nebo zdrogovaným. Nově má ale prodejce povinnost takového člověka vyzvat, aby z provozovny odešel.

Podívejte se ve videu nahoře, co všechno se dnešním dnem mění. Ve studiu odpovídal právník a expert na protikuřácký zákon Tomáš Kindl.

Skupina 20 senátorů chce ale prosadit u Ústavního soudu zrušení části protikuřáckého zákona. Kritizují úplný zákaz kouření, zákaz prodeje alkoholu a tabákových výrobků na akcích pro děti nebo zákaz prodeje alkoholu z automatů.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené