Hlavní obsah

Opilý Polák vyrazil do města na projížďku tankem, hrozí mu osm let vězení

Foto: commons.wikimedia.org/ Deepank singh

Ilustrační fotografie tanku T-55.

Reklama

15. 6. 2019 7:12

Tank byl původně převážen na podvalníku, ale ten se porouchal, a proto tank sjel na vozovku, aby bylo možné návěs opravit. Pak ale majitel – slovy policejního mluvčího „buď inspirován fantazií, nebo spíše alkoholem a nedostatkem představivosti“ – vyrazil na projížďku ulicemi. Do 36 tun vážícího vozidla přitom ještě pozval kamaráda.

Článek

Až osm let vězení hrozí devětačtyřicetiletému muži, který v opilosti usedl do tanku T-55 a vyrazil na projížďku centrem polského městečka Pajeczno u Lodže. O čtvrtečním případu informovala polská média.

„První oznámení bylo neobvyklé. Záchranářům se dovolal obyvatel Pajeczna, který hlásil, že po městě jezdí tank,“ vylíčila televize TVN 24. Na místo pak dorazila policejní hlídka, která zjistila, že na Mickiewiczově ulici skutečně stojí tank. „Zanedlouho jeho majitel hovořil s policisty. Byl opilý. Vyšetření potvrdilo, že má téměř promile alkoholu v krvi,“ uvedl mluvčí místní policie Marcin Paweloszek.

Tank byl dopraven na policejní parkoviště a jeho majitel strávil noc v policejní cele. Za řízení v opilosti mu hrozí až dva roky vězení, za ohrožení dopravy až osm let.

Tanky T-55, vyvinuté na konci 50. let minulého století v Sovětském svazu a licenčně vyráběné i v někdejším Československu, v Číně a v Polsku, vyřadila polská armáda v roce 2002.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Opilý muž

Doporučované