Hlavní obsah

Organizátoři chystají vánoční trhy v Olomouci, stánků bude méně

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

23. 11. 2020 23:06

Řemeslníci začali stavět vánoční stánky v centru Olomouce, které by tradičními vánočními trhy mohlo ožít na přelomu listopadu a prosince.

Článek

Kvůli pandemii koronaviru ale bude ve středu města výrazně méně stánků a návštěvníci vánočních trhů se budou muset obejít bez kulturního programu a kluziště. Organizátoři čekají na aktuální informace od Ministerstva zdravotnictví a hygieniků a sledují systém PES, který určuje soubor preventivních opatření proti koronavirové pandemii. ČTK to dnes sdělil Pavel Crhan, který se na organizaci vánočních trhů v Olomouci podílí.

„Chystáme osvětlení a nazdobení olomoucké radnice a vánočního stromu na Horním náměstí. Proti minulým rokům postavíme zhruba čtvrtinu stánků s patřičnými rozestupy,“ uvedl Crhan. Loni měli návštěvníci v centru Olomouce k dispozici 140 stánků s řemeslnými výrobky, gastronomií i desítkami druhů punče. Trhy jsou každoročně pořádány do 24. prosince.

Kvůli epidemiologickým opatřením pořadatelé letos zrušili pódium, LED obrazovku a kulturní program. Instalováno nebude kluziště, které v předchozích letech stávalo na Dolním náměstí. „Nepočítáme ani s hromadnými akcemi, jako je rozsvěcení stromu nebo ohňostroj,“ podotkl Crhan. Zda budou k dostání i oblíbené punče, ukáže podle něj až vývoj situace. Prodej stromků plánují pořadatelé na Dolním náměstí a pro kapra si mohou lidé přijít k Caesarově kašně na Horním náměstí.

Pořadatelé i letos postaví na tržnici obří vyhlídkové kolo, které bude vozit lidi v otevřených kabinách. Naproti radnici bude instalován kolotoč pro děti. U všech stánků i atrakcí počítají organizátoři s dezinfekcí, návštěvníci také budou muset dodržovat rozestupy. U vstupů na náměstí budou rozmístěny tabule s informačními pokyny.

Vánočně vyzdobenou Olomouc každoročně navštěvují desítky tisíc lidí z ČR i zahraničí. Turisty lákají místní pamětihodnosti a adventní trhy, které město proslavily za hranicemi Česka.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované