Hlavní obsah

Papírového odpadu letos v Brně přibylo už v listopadu

Ilustrační foto.

Reklama

30. 12. 2020 16:09

Popeláři brněnské svozové společnosti SAKO letos o Vánocích svezli zhruba stejné množství odpadu jako v předchozích letech. Situace byla jiná u papírového odpadu, kterého každoročně v prosinci přibývá až o pětinu.

Článek

„Letos jej bylo více už v listopadu. Souvisí to zřejmě se zavřenými obchody a objednávkami přes e-shopy,“ řekla mluvčí městské firmy Aneta Bublová.

Povánoční odpad tvoří zejména obalové materiály jako kartony, balicí papíry, plastové obaly od potravin či láhve od alkoholu. Podle Bublové je to každý rok stejné a ani letošek nebyl výjimkou. Odpad dále tvoří vánoční stromky, které mohou lidé odkládat k černým popelnicím nebo odvézt na sběrné dvory. Společnost jich v Brně každoročně v lednu odveze okolo 15 tun.

Odpadu bývá tradičně nejvíce na sídlištích a v centru města. „O Vánocích jezdí posádky denně, aby jej co nejrychleji odvezly. Jediné volno mají na svátek 1. ledna, svoz se přesouvá na 2. ledna. Četnost vozů jsme posílili již od půlky listopadu, kdy jsme sváželi i v neděli. Na vánoční i povánoční čas jsme již zvyklí a nesetkáváme se s něčím novým,“ poznamenala Bublová.

Upozornila také na typický problém, kdy lidé odkládají velkoobjemový odpad k popelnicím místo toho, aby jej odnesli do sběrných dvorů, což pracovníkům ztěžuje a zpomaluje práci.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované