Penalta o přestávce? Videorozhodčí vrátil na hřiště hráče rovnou z kabin

Videorozhodčí o poločase rozhodl o penaltě. Hráči se tak vraceli z kabin.Video: Josef Mačí, AP

Záchranářský souboj v německé Bundeslize mezi Mohučí a Freiburgem pomohl rozhodnout videorozhodčí. O poločasu se kopala penalta.

Běželo nastavení prvního poločasu, když obránce Freiburgu Marc-Oliver Kempf zahrál ve vápně rukou. Penalta se ale nepískala a hráči zamířili do kabin.

Videorozhodčí ale situaci přehodnotil a doporučil, aby se kopala penalta. Oba týmy se tedy vrátily na hřiště a Pablo de Blasis poslal Mohuč v sedmé minutě nastavení do vedení.

Stejný hráč pak v 79. minutě přidal i druhý gól. Po chybě brankáře zakončoval do prázdné branky. Místo oslavy se ale chytal za hlavu. Gól dal s velkým štěstím odrazem od tyče. Díky výhře 2:0 Mohuč opustila barážovou příčku. Na ni naopak spadl Freiburg. Pokud na 16. místě zůstane, bude hrát baráž o udržení s třetím týmem druhé ligy.

Pořad SPORT sledujte každý všední den od 18:15 v celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.