Hlavní obsah

Po sobotním výbuchu plynu v Paříži se pohřešuje jeden člověk

13. 1. 2019

Podívejte se, jak to včera vypadalo v Paříži po výbuchu plynu. (Video: Marek Martinovský, AP, Reuters)

Po sobotním výbuchu plynu v Paříži, který nepřežili tři lidé, se jeden člověk stále pohřešuje. Oznámil to dnes velitel pařížského hasičského sboru Eric Moulin. Na místě je stále asi 30 hasičů a podle Moulina tam zůstanou dalších 48 hodin, možná celý týden. Zranilo se přes 40 lidí a stav devíti z nich je vážný.

Článek

Plyn explodoval v budově na ulici Trévise a poškodil také okolní domy. „Byla to mimořádně silná exploze, zasažena je oblast v okolí 100 metrů. Budovu je třeba zpevnit od sklepa až nahoru. Vstup není dovolen ani do domů v sousedství a naproti. Pochybnosti se budou řešit s architekty,“ řekl Moulin.

Výbuch nepřežili dva hasiči a španělská turistka. Mezi zraněnými je další španělský občan.

Výbuch otřásl pekařstvím Hubert v ulici Trévise, která je v 9. pařížském obvodu nedaleko Opery. Na místě vzplanul požár a těsně před devátou hodinou se ozvala exploze. Pohřešovaný člověk podle Moulina bydlel v budově, v níž je pekárna.

Doporučujeme

Další zprávy

  • V Krkonoších napadlo čtvrt metru sněhu, celkem je 160 cm

    V nejvyšších českých horách Krkonoších napadlo za posledních 24 hodin čtvrt metru sněhu, za celý týden přibylo okolo 115 centimetrů. Hřebeny hor dnes ráno pokrývalo v průměru asi 160 centimetrů sněhu. Nadále platí třetí stupeň lavinového nebezpečí.

  • V Bolívii zadrželi italského extremistru Battistiho

    V Bolívii zadrželi italského levicového extremistu na útěku Cesara Battistiho. Čeká jej vydání do Brazílie a odtud pravděpodobně poputuje do italského vězení, kde by si měl odpykat doživotní trest. Dnes o tom informují brazilská a italská média a agentura AFP.

  • Hledá se nový šéf Světové banky, může to prý být i Trumpová

    Bílý dům údajně při výběru nového šéfa Světové banky zvažuje i jméno dcery amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanky. Napsal to s odvoláním na nejmenovaný zdroj list The Financial Times, podle nějž je ve skupině možných kandidátů rovněž náměstek amerického ministra financí David Malpass či bývalá velvyslankyně Spojených států při OSN Nikki Haleyová. Dosavadní šéf banky Jim Yong Kim tento týden překvapivě oznámil, že z funkce předčasně odejde.