Hlavní obsah

Počet nakažených covidem-19

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

17. 9. 2020 11:56

Jaký je denní přírůstek nakažených nemocí covid-19 v České republice, jaký je vývoj pozitivních případů v čase a jaký je vývoj počtu podezření na reinfekce, se podívejte níže v grafech.

Článek

Jaký je denní přírůstek nakažených nemocí covid-19 v České republice a jaký je vývoj pozitivních případů v čase, ukazují grafy výše.

Covid-19 začátkem roku znovu nabral na síle a denní přírůstky dosáhly nového maxima. V posledních dnech ale počet pozitivně testovaných lidí postupně klesá.

Ministerstvo zdravotnictví sleduje také nová podezření na reinfekce. Jde o opakovanou potvrzenou nákazu covidem-19, kdy od předchozího pozitivního testu uplynulo minimálně 60 dní.

Nepočítá je do celkového počtu potvrzených nakažených, ale vykazuje je zvlášť jako podezření na reinfekci. Zda se jedná o opakovanou nákazu, pak zpětně potvrzuje Státní zdravotní ústav.

Nový typ koronaviru se poprvé objevil v Číně ve městě Wu-chan, které se nachází v provincii Chu-pej, v prosinci 2019. Začátkem roku 2020 se začal koronavirus SARS-CoV-2 šířit do celého světa. První případy se v České republice objevily 1. března 2020, tito lidé pobývali v rizikových oblastech na severu Itálie. Na vývoj v Česku od března 2020 se můžete podívat v úvodním grafu.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované