Hlavní obsah
Online

Premiér k národu: Nechme obviňování. Čas na skládání účtů zase přijde

Projev premiéra Andreje Babiše. (Video: ČTK, ČTK)

Reklama

21. 9. 6:09
aktualizováno • 21. 9. 22:32

Dění v souvislosti s koronavirovou epidemií sledujeme v online reportáži.

Článek

Nejdůležitější zprávy

- Premiér Andrej Babiš měl v pondělí večer projev k národu v médiích. Přiznal letní pochybení a vyzval k nošení roušek.

- Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rezignoval na svou funkci. Premiér Andrej Babiš v pondělí dopoledne oznámil, že novým ministrem zdravotnictví navrhl jmenovat epidemiologa Romana Prymulu. Změnu na postu ministra předjednal premiér už o víkendu s prezidentem. Ten ho v odpoledních hodinách do funkce jmenoval na zámku v Lánech.

- Vláda v pondělí znovu aktivovala kvůli poslednímu vývoji koronavirové epidemie Ústřední krizový štáb.

- Na aktualizované mapě regionů v Česku podle rizika nákazy koronavirem je v oranžovém stupni pohotovosti 28 okresů. Dosud jich bylo deset. Praha zůstala ve třetím stupni, který značí narůstající či přetrvávající komunitní přenos. Žádný okres v Česku už nemá bílou barvu, která znamená nulové nebo zanedbatelné riziko nákazy.

 • Ministr zdravotnictví Vojtěch rezignoval

  Adam Vojtěch oznámil svou rezignaci na funkci ministra zdravotnictví.

  O rezignaci už informoval premiéra Andreje Babiše. „Myslím, že jsem pro zdravotnictví pracoval na maximum a dělal vše, aby se posunulo dopředu. Funkci jsem vykonával ze všech sil,“ uvedl Vojtěch.

  Tisková konference, na které rezignoval ministr zdravotnictví. (Video: ČTK)

 • Nejrychleji se virus šíří v Praze

  Nákaza se v současné době nejvýrazněji šíří v Praze. V hlavním městě hygienici za posledních sedm dní potvrdili téměř 217 případů v přepočtu na 100 000 obyvatel, následuje Uherskohradišťsko zhruba s 202 případy a Kroměřížsko přibližně se 194 případy. Na okres Praha-východ připadá 185 případů, na Liberecko 182 a na okres Praha-západ 180 případů. Přes 150 nakažených na 100 000 obyvatel mají Berounsko, Plzeň-město a Chebsko.

 • 503 hospitalizovaných

  Aktuálně nakažených je 24 032 lidí, většina má mírný průběh nemoci. Hospitalizovaných je 503 lidí, z toho 87 ve vážném stavu.

 • 985 nových případů

  Přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku klesl po šesti dnech pod tisíc. V neděli jich přibylo 985. O víkendu ale laboratoře zpravidla méně testují. Přibližně o polovinu klesl počet pozitivních testů i předchozí neděli, kdy testy odhalily 791 případů. V pracovních dnech pak počty opět vzrostly, maximem je čtvrtečních 3 129 případů.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.