Hlavní obsah

Pod skupinou studentů se zřítil most nad prudkou řekou. Pět z nich nepřežilo a další se pohřešují

Při pádu mostu zahynulo pět lidí, další se pohřešují. (Video: Reuters)

 

Reklama

13. 5. 2018 22:28

Pod skupinou studentů se v turistické oblasti pákistánské části Kašmíru zřítil starý dřevěný most. Pád si vyžádal pět mrtvých, více než desítka dalších se pohřešuje.

Článek

Pět mrtvých studentů si vyžádal pád starého dřevěného mostu nad prudce tekoucí řekou v turistické oblasti pákistánské části Kašmíru. Dvanáct dalších se pohřešuje. Místní úřady příliš nevěří, že se jim podaří nalézt přeživší, napsala agentura AFP.

„Když se most zřítil, pět nebo šest lidí se chytilo za okraj a snažili se nás vytáhnout. Zatáhli nás ke kamenům. Asi deset z nás spadlo do vody. Dva z nás se zachytili na kamenech. Zbylých sedm nebo osm to smetlo. Nemáme tušení, co se s nimi stalo,” popsal detaily tragédie jeden z přeživších.

Stavba v horském údolí Nílam se zřítila, když se na ní nacházela zhruba třicítka studentů několika lékařských fakult z indické provincie Paňdžáb a obdivovala místní vodopád. Podle turistické centrály se podařilo zachránit čtrnáct studentů, záchranné týmy nyní pátrají po dalších dvanácti. Před mostem se nacházela výstražná tabule, že na něj smí najednou vstoupit jen malé množství lidí.

Údolí Nílam je oblíbenou turistickou destinací v pákistánské části Kašmíru. Převážně muslimský Kašmír je rozdělen mezi Indii a Pákistán, ale obě země, vyzbrojené jadernými zbraněmi, si dělají nárok na celou oblast.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované