Hlavní obsah

Policie navrhla obžalovat radního za výroky na adresu Miloše Zemana

Foto: ČTK/Deml Ondřej, ČTK

Prezident republiky Miloš Zeman.

Reklama

9. 12. 2019 14:51

Někdejší radní Jesenice u Prahy Martin Lang na sociální síti mimo jiné napsal, že „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“.

Článek

Policie navrhla obžalovat zastupitele a bývalého radního Jesenice Martina Langa (dříve ODS), který čelí trestnímu stíhání za své facebookové výroky na adresu prezidenta Miloše Zemana a poslanců.

„Ze strany kriminalistů Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy bylo skončeno vyšetřování případu a státnímu zástupci byl doručen návrh na podání obžaloby,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk. O dalším postupu rozhodne Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 7.

Lang na sociální síti mimo jiné napsal, že „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“. Je obviněný z podněcování k trestnému činu. Poté, co bylo proti němu vzneseno obvinění, napsal agentuře ČTK, že se nenechá zastrašit a že na smyslu svých slov trvá.

Komunální politik zveřejnil výroky letos v dubnu na svém soukromém profilu v souvislosti s tím, že prezident Zeman souhlasil se zdaněním náhrad vyplácených církvím. Poslance, kteří pro zdanění náhrad hlasovali, Lang označil za „proradná prasata“, která je dovoleno a nutné zabíjet. Za svůj příspěvek se později omluvil a uvedl, že to byla nadsázka s cílem vyprovokovat diskuzi na závažné téma.

Martin Lang následně rezignoval na funkci radního, ačkoliv ho jeseničtí zastupitelé podpořili a odhlasovali vyjádření, že výrok byl Langovým osobním prohlášením a nevyjadřuje postoj zastupitelstva ani městské rady. Lang k tomu uvedl, že se ve funkci rozhodl skončit kvůli pracovnímu vytížení, nikoliv kvůli kritice, které za svůj výrok čelil.

ODS ho ještě předtím kvůli výroku vyloučila ze strany.

Reklama

Související témata:

Doporučované