Hlavní obsah

Nejdřív kněze a vysvětit. Poslanci TOP 09 „uklidili“ kanceláře po komunistech

Foto: Twitter Jana Jakoba

Svěcení kanceláří, které dříve patřily poslancům za KSČM.

Reklama

10. 11. 2021 17:45

Poslanci TOP 09 vysvětlili, že tak udělali „tlustou čáru“ za působením komunistů ve Sněmovně.

Článek

Když se nově zvolení poslanci TOP 09 nastěhovali do kanceláří, které zdědili po poslaneckém klubu KSČM, na sociálních sítích zveřejňovali vtipné komentáře o tom, co po „soudruzích“ v kancelářích našli. Poslanci Ondřeji Kolářovi jeho předchůdce v šupleti nechal třeba vizitku čínského velvyslance. Nyní poslanci TOP 09 uvedli, že si kanceláře po komunistech nechali vysvětit.

„Po fyzickém úklidu poslaneckých kanceláří, které jsme převzali po KSČM, přišel na řadu také úklid duchovní,“ napsal na Twitter novopečený předseda klubu Jan Jakob.

„Kanceláře jsme nechali vysvětit, abychom i v duchovní rovině udělali tlustou čáru za působením komunistů v Poslanecké sněmovně. Komunistická ideologie je zrůdná a bohužel na její vrub doplatily miliony lidí životem,“ dodal pro Seznam Zprávy Jakob. Světit kanceláře třeba po ODS by podle něj nebylo potřeba, neboť jde o demokratickou stranu.

Kanceláře topkařům dnes vysvětil votický farář Piotr Henryk Adamczyk.

Na dotaz Seznam Zpráv, zda šlo o vyhánění zlých duchů, se rozesmál. „Bylo to standardní vysvěcení, běžně to lidé chtějí třeba do nového bytu nebo kanceláře. Požehnal jsem jim, aby se tam pracovalo dobře, klidně,“ uvedl. O svěcení votického faráře požádal tamní starosta Jiří Slavík, nově zvolený poslanec, se kterým prý faráře pojí přátelství.

Luzar: Vysvětíte i kancelář po Ferim?

„Začíná to svěcením, potom odpustky a končí desátky. A to už občané zažili v minulosti, a dokonce mnohdy od stejných lidi, jen tehdy byli u KDU-ČSL, než převlékli kabáty. To se ale určitě svědomitě vyzpovídali, aby se zbavili hříchu zrady. Takže nic nového, peníze vládnou jejich svědomím. Jen bych si dovolil otázku – kolik svěcené vody použili na dezinfekci kanceláře, kterou obýval poslanec Feri z jejich TOP 09?“ napsal Seznam Zprávám bývalý komunistický poslanec Leo Luzar.

„To je jejich věc. Když jsme kanceláře převzali po KDU-ČSL, tak jsme to brali tak, že jsou to veřejné prostory české Poslanecké sněmovny. Myslím, že je klub KSČM využíval s potřebnou úctou a respektem k majetku státu, který je z Ústavy bezkonfesní,“ dodal bývalý předseda strany Vojtěch Filip.

Reklama

Doporučované