Hlavní obsah

Poslední zpráva policie: Útočník držel Kvitové nůž pod krkem. Unikl všem kamerám

7. 12. 2017

Jak policie pátrala po útočníkovi, který napadl tenistku Petru Kvitovou.

Policejní dokument popisuje, že pátrání po pachateli činu na slavnou českou tenistku bylo obsáhlé a důkladné. Policie prověřila stovky podezřelých.

Článek

Útočník, který napadl a pořezal na ruce českou tenistku Petru Kvitovou, už skoro rok prchá před policií.

Policie již případ odložila. Seznam nyní získal dokument, který popisuje, že pátrání bylo obsáhlé a důkladné.

Uvádí se v něm například, že policie prověřila stovky možných podezřelých. Vyšetřovatelé přitom nepátrali jenom v České republice, ale také na mnoha místech v zahraničí.

Útočník se do bytu Petry Kvitové v Prostějově dostal pod záminkou. Tvrdil, že jde udělat revizi kotle.

Kvitová mu v koupelně ukázala, kde má ohřívač vody. Muž využil situace, kdy se tenistka k útočníkovi otočila zády. V ten moment jí dal nůž na krk. Kvitová se bránila a muž ji pořezal na levé ruce. Právě v ní drží tenistka raketu.

Kvůli tomuto zranění pak podstoupila náročnou operaci a nemohla přes pět měsíců hrát tenis.

Po činu se rozběhlo rozsáhlé vyšetřování. Policie útočníka hledala v ubytovnách, restauracích nebo na nádraží. Vyslýchala také taxikáře, kteří kolem místa útoku projížděli. Na policii museli rovněž blízcí Kvitové, u kterých vyšetřovatelé zjišťovali, jestli nemají něco s činem společného.

Vyšetřovatelé získali také řadu kamerových záznamů. A to nejen z okolí domu Kvitové, ale třeba i z autobusových zastávek, policejních aut nebo i od náhodných řidičů projíždějících kolem. Pachatel ale na žádném záběru nebyl.

Policisté prověřovali rovněž alibi řady podezřelých, kteří se v minulosti dopustili stejného činu. Pátrali po nich nejen v Česku, ale také v sousedních zemích. „Ani tyto úkony ovšem doposud nevedly ke zjištění totožnosti pachatele činu,“ píše se v policejním dokumentu.

Policie tak případ Kvitová formálně uzavřela. Definitivní tečka to ještě není. Vyšetřovatelé uvádí, že nové poznatky budou dál prověřovat.

yvarpzumanzesanyknalc

Názory k článku

Reklama