Hlavní obsah

Komunální volby

Konečné výsledky voleb v ČR
Sečteno 100 %
Výsledky voleb
StranaZastupitelé
SNK-CELK
38 099
NK
5 770
KDU-ČSL
2 716
STAN+NK
1 886
ODS
1 600

Volby do Senátu

Výsledky 1. kola voleb
Sečteno 100 %
Výsledky voleb

Přehlídka Brno Art Week bude letos pouze on-line

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

6. 4. 2021 23:03

Dvanáctý ročník přehlídky Brno Art Week se odehraje pouze on-line. Zájemci zjistí, jak v době pandemie koronaviru funguje svět umění.

Článek

Na adrese 2021.brnoartweek.cz najdou od 19. do 25. dubna videa, která přinesou různé pohledy na výtvarnou scénu, i další programy věnované výtvarné kultuře i současné společenské situaci.

„Na rozdíl od loňského roku, kdy se termín brněnského art weeku posouval z jara na podzim, letos organizátoři a organizátorky akce počítali od začátku s on-line verzí. Díky tomu mohli připravit řadu videí, online komentovaných procházek, prezentací, programů pro učitele výtvarné výchovy i programů pro širokou veřejnost,“ uvedla Hana Novosadová z brněnského turistického informačního centra.

Brno Art Week je platforma, která spojuje různé brněnské instituce zabývající se uměním, od muzeí přes nezávislé galerie po školy s uměleckým zaměřením. Jednotlivé instituce se do programu zapojují svými příspěvky, další videa pak připravují přímo organizátoři akce. Jde například o program Urban Legends, odhalující příběhy, historii a tajemství budov, které zůstávají už mnoho měsíců uzavřené.

Organizátoři připravují také komentované on-line procházky za uměním ve veřejném prostoru. Zájemci se mohou inspirovat a vybraná místa si sami obejít. Procházky se tematicky dotknou významných sochařských prací, ale také památkové péče, demolic a necitlivých rekonstrukcí historických budov v širším centru Brna.

Součástí programu jsou dále třeba on-line „artové rozcvičky“ nebo vysílání televizního kanálu Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Přímo pro on-line nabídku festivalu vzniká dokument o umělkyni a módní návrhářce Dominice Kozákové. Pořadatelé ještě plánují sympozium o uměleckém provozu v pandemické a postpandemické době.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované