Hlavní obsah

Byznys: „Přeplněný hotel neznamená lepší výdělek,“ říká šéf Cimex Group, která investuje do realit

5. 2. 2019

První díl pořadu Byznys index s generálním ředitelem Cimex Group Miroslavem Kosnarem. (Video: Petr Novotný, Seznam.cz)

Jak uspět v hotelovém byznysu a není český trh komerčních realit těsně před splasknutím? Nejen na tyto otázky odpoví aktuální Byznys index. Přidáme také užitečné rady od lidí, kteří řídí největší banky a nakladatelství v Česku, nebo neotřelý pohled ředitele firmy, jehož se přímo dotkne brexit.

Článek

Jak uspět v českém hotelovém byznysu a vyhlídky pro další růst komerčních nemovitostí přiblíží v pořadu šéf investiční skupiny, která má pod palcem desetimiliardové realitní portfolio.

Brexit je téma, které již delší dobu cloumá médii. V záplavě předpovědí, jak to nakonec dopadne, se vyplatí naslouchat lidem, jejichž byznysu se brexit skutečně dotkne. Nabídneme emotivní výpověď výkonného ředitele Airbusu, který v Británii zaměstnává 14 tisíc lidí.

Druhý díl pořadu Byznys index s generálním ředitelem Cimex Group Miroslavem Kosnarem. (Video: Petr Novotný, Seznam.cz)

Řada světových bank minulý rok vyfasovala za své prohřešky v podnikání pokuty od samotných vlád nebo regulátorů trhu a nešlo rozhodně o položky, které by ve svém hospodaření přehlédly. Ukážeme žebříček největších bankovních hříšníků.

O své podnikatelské a investiční rady okoření aktuální díl Byznys indexu nejvýše postavená žena českého bankovnictví Daniela Pešková z ČS nebo šéf nakladatelství Albatros Media Václav Kadlec.

Pořad Byznys

Pořad Byznys sledujte každý všední den ve 14 hodin a v reprízách v 18:15 a ve 22:30.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.