Hlavní obsah
Online

Dálnice D1 je po nedělní nehodě konečně průjezdná

Nehoda zablokovala D1. (Video: Seznam.cz)

14. 10. 2019 8:30
aktualizováno • 14. 10. 2019 18:13

Po hromadné nehodě na dálnici D1 na Benešovsku v neděli večer shořela čtyři auta, jeden člověk uhořel. Deset lidí ošetřili záchranáři, dva ze zraněných mají středně těžká zranění. Z havarované cisterny vytekl palmový olej.

Článek

Nehoda se stala ve směru na Brno, příčinu vyšetřují policisté. Dálnice byla v místě nehody uzavřená v obou směrech. Ve směru na Brno se dálnici podařilo plně zprůjezdnit až v pondělí v podvečer. Platí tam ale výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti na 80 a 100 kilometrů v hodině.

Dalším vážně zraněným je policista, který kvůli této nehodě odkláněl provoz na dálnici na 34. kilometru. Náraz jiného vozu jej odmrštil od policejního auta. „S vážnými mnohočetnými poraněními a po nezbytném zajištění na místě ho vrtulník přepravil do nemocnice v pražských Střešovicích,” uvedla Effenbergerová.

Dítě z vozidla vyvázlo bez zranění

Na 49. kilometru havarovala čtyři osobní auta a jeden nákladní vůz – cisterna, která se převrátila přes oba jízdní pruhy a začala hořet. Do ní pak narazil osobní vůz, jehož řidič nepřežil. Nehoda se stala před 19:30. Podle mluvčí záchranky bylo osm lidí zraněno lehce, dva středně těžce a jedno dítě bylo bez viditelných poranění převezeno do nemocnice na pozorování.

Kolem 20:00 měli hasiči oheň pod kontrolou, zcela zlikvidován byl o půl hodiny později, poté hasiči zamezili úniku oleje z cisterny. „Vzhledem k částečnému úniku do kanalizace byl na místo povolán i zástupce odboru životního prostředí z Vlašimi,“ doplnil mluvčí hasičů.

  • Hasiči musí odstranit zničenou cisternu

    Na místě zasahují jednotky hasičů Středočeského kraje. Nejprve musí z jednoho z vozidel vyprostit tělo oběti dopravní nehody. Pak se pomocí jeřábu pokusí vyzvednout havarovanou cisternu. Z ní bude nutné odčerpat tuk, který převážela. „Pokud není cisterna v horším stavu, než jak po prvním zkoumání vypadá, mohly by odklízecí práce trvat asi pět hodin,“ řekl Seznamu mluvčí HZS Středočeského kraje.

  • Fotografie z místa nehody

  • Dálnice uzavřena

  • Uzavírka na deset hodin

    Předpoklad trvání uzavírky dálnice z důvodu nehody na 49. km směr Brno je asi 10 hodin. V místě nehody došlo k velkému úniku palmového oleje. Na místě zasahuje veškerá technika. Uvádí ŘSD.