Hlavní obsah

Dálnice D1 je po nedělní nehodě konečně průjezdná

14. 10. 2019

Nehoda zablokovala D1. (Video: Seznam.cz)

Po hromadné nehodě na dálnici D1 na Benešovsku v neděli večer shořela čtyři auta, jeden člověk uhořel. Deset lidí ošetřili záchranáři, dva ze zraněných mají středně těžká zranění. Z havarované cisterny vytekl palmový olej.

Článek

Nehoda se stala ve směru na Brno, příčinu vyšetřují policisté. Dálnice byla v místě nehody uzavřená v obou směrech. Ve směru na Brno se dálnici podařilo plně zprůjezdnit až v pondělí v podvečer. Platí tam ale výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti na 80 a 100 kilometrů v hodině.

Dalším vážně zraněným je policista, který kvůli této nehodě odkláněl provoz na dálnici na 34. kilometru. Náraz jiného vozu jej odmrštil od policejního auta. „S vážnými mnohočetnými poraněními a po nezbytném zajištění na místě ho vrtulník přepravil do nemocnice v pražských Střešovicích,” uvedla Effenbergerová.

Dítě z vozidla vyvázlo bez zranění

Na 49. kilometru havarovala čtyři osobní auta a jeden nákladní vůz – cisterna, která se převrátila přes oba jízdní pruhy a začala hořet. Do ní pak narazil osobní vůz, jehož řidič nepřežil. Nehoda se stala před 19:30. Podle mluvčí záchranky bylo osm lidí zraněno lehce, dva středně těžce a jedno dítě bylo bez viditelných poranění převezeno do nemocnice na pozorování.

Kolem 20:00 měli hasiči oheň pod kontrolou, zcela zlikvidován byl o půl hodiny později, poté hasiči zamezili úniku oleje z cisterny. „Vzhledem k částečnému úniku do kanalizace byl na místo povolán i zástupce odboru životního prostředí z Vlašimi,“ doplnil mluvčí hasičů.

 • Dálnice se zatím neotevře, je poškozený asfalt

  Policie řidiče z dálnice odklání na 41. kilometru u Divišova, objízdné trasy ale kolabují. Dálnice bude zavřená ještě zhruba půl dne, řekla ČTK mluvčí středočeské policie Michaela Richterová. Po požáru je poškozený asfalt na dálnici, což obnovení provozu také komplikuje. „Ráno se podařilo dostat cisternu na kola, nyní je potřeba ji odtáhnout, stejně jako několik dalších aut,“ uvedla mluvčí.

 • Ve směru na Brno dálnice stále stojí

  Po nedělní tragické hromadné nehodě na Benešovsku je provoz na dálnici D1 obnoven na Prahu, směr na Brno zůstává stále uzavřený. Na Prahu se v místě nehody jezdí jedním pruhem.

 • 13. 10. 2019

 • Nehoda má jednu oběť, 8 lidí je těžce zraněno

 • Hasiči osvětlili místo světelnými balony. Budou pracovat celou noc

  Video z místa nehody. (Video: Adam Junek, Seznam.cz)

 • Hasiči musí odstranit zničenou cisternu

  Na místě zasahují jednotky hasičů Středočeského kraje. Nejprve musí z jednoho z vozidel vyprostit tělo oběti dopravní nehody. Pak se pomocí jeřábu pokusí vyzvednout havarovanou cisternu. Z ní bude nutné odčerpat tuk, který převážela. „Pokud není cisterna v horším stavu, než jak po prvním zkoumání vypadá, mohly by odklízecí práce trvat asi pět hodin,“ řekl Seznamu mluvčí HZS Středočeského kraje.

 • Fotografie z místa nehody

 • Dálnice uzavřena

 • Uzavírka na deset hodin

  Předpoklad trvání uzavírky dálnice z důvodu nehody na 49. km směr Brno je asi 10 hodin. V místě nehody došlo k velkému úniku palmového oleje. Na místě zasahuje veškerá technika. Uvádí ŘSD.

Doporučujeme

Další zprávy