Hlavní obsah

Problémy Jaromíra Soukupa: Počet výhrad televizní rady roste s počtem jeho pořadů

Reportéři Seznamu: Sabina Slonková rozebírá s redaktorkou Nikolou Zwrtkovou problémy Soukupovy televize. (Video: Lukáš Sál)

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání kárala kvůli nevyváženosti obsahu barrandovskou televizi už sedmnáctkrát.

Článek

U zmiňovaných 17 případů, kdy televize podle rady porušila zákon, následovalo upozornění a časová lhůta k nápravě.

„Podání bylo ve skutečnosti více, k číslu sedmnáct jsem se dostala poté, co jsem odfiltrovala ta, která se týkala technických norem, hlasitosti reklamy a podobně. Finální číslo se týká čistě obsahu Televize Barrandov. Obecně se dá říct, že počet podání rostl společně s tím, jak rostl počet pořadů Jaromíra Soukupa. On je ředitelem televize od června 2013, ale počet výtek se zvyšoval přibližně od roku 2017. Týkal se způsobu informování před parlamentními volbami v roce 2013 i 2017 a před prezidentskou volbou v roce 2018. Rada upozornila na to, že Soukup několikrát upřednostnil Miloše Zemana před jeho protikandidátem Jiřím Drahošem. Měl nevyváženě informovat třeba o kauze OKD, o hospodaření České televize nebo o straně SPOZ,” sdělila svá zjištění redaktorka Nikola Zwrtková novinářce Sabině Slonkové.

Co se dělo poté, co rada prohřešky projednala? Proč nenásledovaly pokuty a jaké páky ve skutečnosti mají radní na to, aby bylo zpravodajství privátní televize vyvážené? A v jaké kondici je momentálně Soukupova televize?

Podrobnosti v úvodním rozhovoru Nikoly Zwrtkové s novinářkou Sabinou Slonkovou.

Reportáž je součástí pořadu Reportéři Seznamu, který běží každé druhé úterý od 21:00 na Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sledujte Seznam Zprávy i na Facebooku.

Reportéři Seznamu 26. února 2019: Policie vyšetřuje týrání seniorů. Co se dělo v soukromém domově důchodců v Prachaticích? (Vojtěch Blažek) * Jak Hrad podráždila zpráva o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. (Radek Nohl) * Co vyčítala vysílací rada Jaromíru Soukupovi? (Nikola Zwrtková) (Video: Lukáš Sál)

Doporučujeme

Další zprávy

  • Zemřel ruský vědec, nositel Nobelovy ceny za fyziku Alfjorov

    Ve věku 88 let zemřel v Petrohradu ruský vědec, nositel Nobelovy ceny za fyziku a dlouholetý člen ruského parlamentu Žores Alfjorov. S odvoláním na dnešní sdělení jeho manželky o tom informovaly světové agentury. Ocenění od švédské akademie věd obdržel spolu se dvěma Američany v roce 2000 za přínos k vývoji laserových technologií.

  • Čínská křesťanka uspěla s žalobou na české ministerstvo

    Čínská křesťanka, které české Ministerstvo vnitra odmítlo udělit azyl, uspěla s žalobou proti zamítavému rozhodnutí. Podle soudu ministerstvo řádně nevyhodnotilo její individuální příběh, a bude proto muset o žádosti rozhodovat znovu. O verdiktu pardubické pobočky královéhradeckého krajského soudu dnes informoval server iRozhlas.cz a deník Právo. Podle rozhlasu jde o druhou úspěšnou žalobu proti rozhodnutí ministerstva; loni na podzim dal jiné čínské křesťance za pravdu soud v Ostravě.

  • Oscar pro pražské hasiče. Jejich tým byl vyhlášen třetím nejlepším na světě

  • V Nigérii je nezvěstných více než 50 lidí po výbuchu ropovodu

    Místní úřady v Nigérii uvádí, že nezvěstných je více než 50 lidí poté, co unikla ropa z tamního ropovodu a došlo k výbuchu. Exploze způsobila i další škody, uvedla agentura AP. Mluvčí rady Nengi James-Eriworio uvedl, že po explozi se ropa masivně rozlila v oblasti Nembe nigerijského státu Bayelsa. Ropovod provozuje společnost Aiteo Group, k výbuchu se zatím nevyjádřila. Co způsobilo únik ropy, zatím není jasné.