Hlavní obsah

Výzva: Z České televize neodcházím. Ať si mě odvolají! Václav Moravec o tlaku politiků i ohrožení demokracie

Václav Moravec ve Výzvě na Seznamu. (Video: Seznam.cz)

Nechtěl jsem přilévat olej do ohně. Neumožnil jsem prezidentu Zemanovi, aby byla Česká televize součástí jeho kampaně, říká moderátor Václav Moravec o tom, proč odmítl moderovat prezidentskou kampaň.

Článek

„Na prezidentský duel jsem se nedíval, protože bych to moc prožíval se Světlanou,” říká Václav Moravec o závěrečné prezidentské debatě na České televizi. Moderátorku prezidentského duelu Světlanu Witovskou odmítá hodnotit. Prezidentská kampaň podle něj byla o emocích, které hrály větší roli než racionální přístup.

Podle Moravce dojde v dalších letech k výraznému tlaku na některé instituce. „Myslím si, že instituce, které se budovaly po roce 1989, tak budou zničeny. Budou pod velkým tlakem. Budou to soudy i veřejnoprávní média,“ dodává Moravec. Novináři by za ně měli prý více bojovat.

Kdo z politiků ho nejvíce kritizuje? Jsou veřejnoprávní média v ČR v ohrožení? Proč nepovažuje Jaromíra Soukupa za moderátora? Podívejte se na rozhovor v úvodním videu.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Zemřel soudce Pavel Kučera, muž z kauzy justiční mafie

    Ve věku 79 let zemřel někdejší dlouholetý místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera. Informoval o tom na svém webu Nejvyšší soud. Uznávaný odborník na trestní právo byl ve vysoké soudní funkci v letech 1993 až 2010. Jeho kariéru fakticky ukončila současná ministryně spravedlnosti Marie Benešová. V roce 2007 ho společně s dalšími špičkami justice označila za „justičního mafiána“ – kvůli údajnému ovlivňování politicky citlivé korupční kauzy. Kučera raději z funkce odešel – dřív než ho mohl taláru zbavit kárný senát, který uznal, že skutečně do případu nevhodně zasahoval. V dalších letech provozoval advokátní praxi.

    Redakce Seznam s ním natáčela naposledy letos v květnu, kdy komentoval výměnu v čele ministerstva spravedlnosti. Rozhovor vám znovu předkládáme.