Hlavní obsah

Profesionálka radí, jak na předvánoční smýčení. Hodně vody škodí, většina nábytku ji nesnese

11. 12. 2017

Jak na předvánoční úklid radí majitelka úklidové firmy Eva Kopečná. (Video: Kamila Bejlková)

Jak na to, aby byl úklid domácnosti, zvlášť ten vánoční, co nejlepší a zároveň nejrychlejší? Na to odpovídala majitelka úklidové firmy Eva Kopečná.

Článek

Podle Evy Kopečné jsou základem kvalitní úklidové prostředky. Nelze si vystačit s jedním univerzálním, ideální je mít v zásobě různé prostředky na koupelnu a kuchyň. Univerzální čisticí prostředky jsou vhodné na zbytek domácnosti, tam, kde není třeba smývat mastnotu a špínu.

Nevyplatí se podcenit ani jednotlivé pomůcky, které úklid zefektivní - a tím pádem ulehčí. Existují různé typy utěrek, jež lze použít na různé typy povrchů. Do těch se vyplatí investovat, úklid je pak snazší a udržitelnější.

Úklid domácnosti je podle Evy Kopečné odborná práce jako každá jiná. Důležité je nad úklidem přemýšlet, popřípadě se nechat proškolit. Neodborná péče totiž může způsobit řadu zničených povrchů. Na rozhovor a rady k předvánočnímu úklidu se podívejte v úvodním videu.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Policie v Maroku zadržela druhého Švýcara podezřelého z brutální vraždy dvou turistek

    V Maroku ve čtvrtek zadrželi už druhého Švýcara podezřelého z vraždy dvou mladých skandinávských turistek v pohoří Vysoký Atlas. Muž má i britské občanství a nyní je ve vazbě na severu města Casablanca. Jeho role v případu je ovšem zatím neznámá. Informoval o tom v pátek server The Local s odkazem na marocký list 360. V Dánsku se dnes v poledne konal pohřeb zavražděné čtyřiadvacetileté Louisy Vestagerové Jespersenové.

    Švýcarská policie zatčení muže potvrdila. Dodala však, že dlouho pobýval v Maroku a Švýcarsko v poslední době nenavštívil. Jiného Švýcara, který má i španělský pas, zadrželi v souvislosti s případem koncem prosince v Marrákeši. Podle listu El Mundo věřil, že „má v hlavě démony, kteří mu říkali, co má dělat“, a že „díky koránu se je nakonec podařilo ovládnout“.

    Těla čtyřiadvacetileté Dánky Louisy Vestagerové Jespersenové a osmadvacetileté Norky Maren Uelandové objevil 17. prosince francouzský pár deset kilometrů od obce Imlíl. Ta slouží jako výchozí bod pro výstup na horu Tubkál, nejvyšší vrchol pohoří Vysoký Atlas.

    Více informací v článku

Reklama