Hlavní obsah

Průzkum: Piráti a Starostové mají 30 procent. ČSSD dál padá

Foto: Jan Mihaliček

Ivan Bartoš.

Reklama

11. 4. 14:39

I další průzkum potvrdil trend. ANO ztratilo vedení v předvolebních modelech.

Článek

Volby do Poslanecké sněmovny by vyhrála koalice Pirátů a Starostů se 30 procenty. Vyšlo to z předvolebního průzkumu agentury Kantar pro Českou televizi.

Druhé by skončilo hnutí ANO s 23,5 procenta voličů. Jde o menší rozdíl, než který vyšel agentuře Kantar v minulém dotazování. Tehdy agentura pirátské koalici prorokovala 34 procent, hnutí ANO pak 22 procent.

Premiérovo hnutí zařadilo na druhé místo za Piráty a Starosty již několik průzkumů různých agentur. Koalice Spolu by podle aktuálního modelu Kantaru skončila třetí s 19 procenty.

Do Sněmovny by se dostala ještě SPD Tomio Okamury s 12 procenty. Na pětiprocentní hranici zvolení je KSČM. Naopak ČSSD klesla na nevolitelná 3 procenta. Výzkumníci Kantaru se ptali 1200 respondentů na konci března.

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Volby do Poslanecké sněmovny se konají v pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021. Nevíte koho volit? Podívejte se na volební programy stran a vyzkoušejte naší volební kalkulačku. Předpověď výsledků voleb naleznete v předvolebním průzkumu - kdo vyhraje volby.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované