Hlavní obsah
Online

Sledujte, co se právě děje v redakci Seznam Zpráv. Buďte s námi

Foto: Barbora Sochorová, Seznam Zprávy

Lenka Kabrhelová a Jindřich Šídlo během natáčení podcastu 5:59 Live.

Reklama

2. 2. 16:00
aktualizováno • 12:43

Střípky z redakční kuchyně. Postřehy reportérů z terénu. Informace o tom, co pro vás právě připravujeme. Zpravodajové Seznam Zpráv vám v reálném čase poodkrývají, jak vzniká naše zpravodajství.

Článek
 • 4. července: mluvčí Kyber partyzánů o útocích na Lukašenkův režim

  Redaktor zahraniční rubriky Milan Rokos pořídil online rozhovor s Julianou Šemetovecovou, mluvčí běloruské hackerské skupiny Kyber partyzáni. Mluvčí popisuje terče útoků i to, jak hackeři pomáhají Ukrajincům ve válce s Rusy.

  Foto:

  Mluvčí hackerské skupiny Kyber partyzáni Juliana Šemetovecová.

 • 4. července: Podcast Kulturák se tentokrát vydal do Varů

  Kulturní podcast Seznam Zpráv připravuje speciální díl přímo z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

  Jonáš Zbořil v Kulturáku vyzpovídal kolegyni Janu Patočkovou a filmového publicistu Víta Schmarce – přidávají tipy na filmy, které ve Varech nesmíte minout a které naopak můžete v klidu vynechat.

  Kolik hodin naspali za poslední tři dny? A který český snímek Schmarcovi způsobil ránu na srdci?

  Foto: Jonáš Zbořil

  Patočková, Schmarc a Zbořil (zleva) během natáčení Kulturáku na terase hotelu Thermal.

  Poslechněte si Kulturák v úterý v 15:00 na Seznam Zprávách, na Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích.

  Recenze, fotogalerie a zpravodajství z Karlových Varů najdete tady.

 • 4. července: Troubky 25 let poté

  Tento týden si Česko připomíná 25 let od ničivých povodní na Moravě. Do ikonické vesnice Troubky se vydal i náš reportér Petr Švihel, na snímku je v ulici Na Dolách, kde se voda tehdy držela nejdéle. „Lidé v Troubkách na živelní pohromu vzpomínají velmi spontánně. Jeden muž živě gestikuluje, ukazuje, kam až sahala voda, paní se po dvou otázkách nahrnuly do očí slzy. A objevil se i stoický pán, který tvrdí, že žít se musí dál,“ popisuje z místa. Více už tento týden v reportáži.

  Foto:

  Reportér Petr Švihel v Troubkách.

 • 4. července: Reportéři na Ukrajině mapují jižní frontu

  Jihoukrajinský Cherson padl do ruských rukou v prvních dnech Kremlem rozpoutané války; vojáci okupačních vojsk se města zmocnili už 2. března. Zatímco Rusko teď piluje plány na připojení celé oblasti k federaci, Ukrajinci se drobnými posuny vpřed snaží získat ji zpátky. Reportéři Ray Baseley a Roman Havelka natáčeli pro Seznam Zprávy, jak to na jižní frontě vypadá.

  Reportáž najdete na tomto odkaze.

  Foto: Ray Baseley, Roman Havelka

  Roman Havelka se zástupcem velitele 28. motorizované brigády Nesquikem. Právě s touto brigádou se novináři vypravili blíž k frontové linii.

 • 30. června: Rozhovor natočený v oblacích

  Jak Česko zabodovalo na summitu NATO a co nás v následujícím půl roce čeká v oblasti zahraniční politiky? Na to v rozhovoru pro Seznam Zprávy odpovídal ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Rozhovor, který vyjde v nejbližších dnech, s ním na cestě z Madridu, kde se summit Severoatlantické aliance konal, pořídila redaktorka Michaela Rambousková.

  Foto:

  Redaktorka Michaela Rambousková s ministrem zahraničí Janem Lipavským na cestě ze summitu NATO v Madridu.

 • 29. června: Redaktorka Seznam Zpráv na summitu NATO v Madridu

  Summit NATO přímo ve španělském Madridu spolu se stovkami novinářů z celého světa sleduje redaktorka Seznam Zpráv Michaela Rambousková.

  Foto:

  Redaktorka Michaela Rambousková v tiskovém centru na summitu NATO.

 • 28. června: Exkluzivní rozhovor s mužem, který zpovídá ruské zajatce

  Bloger Volodymyr Zolkin je ukrajinským fenoménem. Jako jediný civilista má na Ukrajině přístup k ruským válečným zajatcům, se kterými vede rozhovory. Přímo v Kyjevě se s ním setkali Ray Baseley a Roman Havelka a dozvěděli se mimo jiné, co si opravdu myslí o Rusku.

  Interview s Volodymyrem Zolkinem naleznete na tomto odkaze.

  Foto: Ray Baseley

  Volodymyr Zolkin během povídání s Romanem Havelkou.

 • 23. června: Podcast Vlevo dole vytáhl posluchače na pražskou Kampu. A bylo plno!

  Na vystoupení Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího dorazily ve středu večer stovky lidí. Političtí reportéři Seznam Zpráv probrali aktuální krizi STAN, jednotlivé osobnosti, které se hlásí do boje o Hrad, i večerní projev, v němž premiér Petr Fiala slíbil krev, pot a drahé energie.

  Jak to na Kampě vypadalo? Podívejte se na fotografie Michala Turka.

  Foto: Michal Turek

  Spokojení moderátoři Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší s fanoušky.

 • 22. června: Je libo Bayraktar či Javelin pizzu?

  Foto: Ray Baseley

  „Je libo Bayraktar či Javelin pizzu? 25 hřiven z vaší pizzy pak putuje na ukrajinskou armádu,“ píše z Dnipropetrovské oblasti reportér Seznam Zpráv Ray Baseley.

 • 22. června: Podcast Ve vatě chystá změny. Zapojí čtyři stálé experty

  V oblíbeném investičním podcastu Ve vatě se nově bude pravidelně střídat čtveřice hostů-expertů na investice, bankovnictví, hypotéky, krypto- nebo makroekonomiku.

  Markéta Bidrmanová si do podcastu od tohoto týdne bude zvát ekonoma Dominika Stroukala, investora Daniela Gladiše, bývalého ředitele Raiffeisenbank Lubora Žalmana a experta na hypoteční trh Libora Ostatka.

  „Tito experti se budou pravidelně střídat, ale určitě nezvládneme pokrýt všechna témata ze světa financí a investic jen s nimi. Proto jeden týden pravidelně rezervujeme jako žolíka pro další dámy a pány ze světa financí,“ dodává moderátorka podcastu Markéta Bidrmanová.

  Foto: David Neff

  Libor Ostatek, Dominik Stroukal, Markéta Bidrmanová, Lubor Žalman a Daniel Gladiš (zleva).

  První díl s Danielem Gladišem si můžete poslechnout už zítra ráno na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

 • 22. června: Vlevo dole vystoupí večer v Praze

  Podcast Vlevo dole vystoupí dnes večer v 18:00 v Praze na Kampě.

  Foto:

  Vlevo dole se představí v Praze na Kampě.

 • 19. června: Reportéři na Ukrajině natáčejí v Charkovské oblasti

  Reportéři Seznam Zpráv na Ukrajině Ray BaseleyRoman Havelka natáčeli v Charkovské oblasti, která se ještě stále nevzpamatovala ze střetů s ruskými okupačními vojsky a už se připravuje na další. Lidé se při vzpomínce na ně nepřestávají třást.

  Videoreportáž najdete na tomto odkaze.

  Foto: Ray Baseley

  „Apeluji na lidi z celého světa, z celé planety – zachovejte mír, tahle válka je hrozná. Domluvte se. Zachovejte mír… Je to hrozné, když utíkají děti, aby zachránily ty svoje, je to hrozné, když zůstanete sami,“ sdělila reportérům SZ paní Zinaida z osvobozené Vilkhivky. Slzy měli všichni.

 • 17. června: Podcast Vlevo dole i vrbětická kauza mají šanci uspět v Novinářské ceně

  Nadace OSF zveřejnila seznam nominovaných na Novinářskou cenu 2021. Z 654 přihlášených příspěvků získaly 3 nominace i Seznam Zprávy. Pro článek Vojtěcha Blažka můžete do úterý podpořit v hlasování veřejnosti.

 • 17. června: O válce s nejmladším ukrajinským poslancem

  Od konce března patří mezi oficiálně mobilizované vojáky a je součástí 3. čety 133. praporu ukrajinské armády. Svjatoslav Juraš kvůli válce vyměnil kravatu a sezení v parlamentu za zbraň a cesty zničenou zemí. O válce i ztrátě blízké osoby, kterou kvůli konfliktu zažil, s ním mluvila redaktorka zahraniční rubriky Tereza Ulrychová.

  Rozhovor najdete na našem webu v dalších dnech.

  Foto: Tereza Ulrychová

  Ukrajinský poslanec Svjatoslav Juraš během rozhovoru s redaktorkou Terezou Ulrychovou.

 • 16. června: Ray Basely a Roman Hovorka zpátky na Ukrajině

  Reportéři Ray BaseleyRoman Havelka pro Seznam Zprávy natáčeli na Ukrajině začátkem dubna, kdy se například dostali do čerstvě osvobozené Kyjevské oblasti a ukázali, jakou spoušť tu za sebou nechala ruská vojska.

  Nyní se na Ukrajinu vrátili, aktuálně pracují poblíž Charkova ve městě Saltivka. „Ruské jednotky tuto oblast ostřelují dlouhé týdny, i když vědí, že zde jsou jen civilisté,“ vysvětluje Ray natáčení v jednom z mnoha tamních bunkrů.

  Foto: Ray Baseley

  „Zpět na Ukrajině pro Seznam Zprávy s výborným kolegou a bratrem v triku Romanem Havelkou,“ připsal ke snímku reportér Ray Baseley. „Aktuálně Charkov a zítra fronta. Držte nám palce!“

  Foto:

  Reportéři Ray Baseley (vlevo) a Roman Havelka natáčejí na Ukrajině.

 • 15. června: Živé vysílání Byznys Clubu z Hradce Králové

  Foto:

  Redaktorka SZ Byznys Petra Krmelová vás provede živým vysíláním.

  Je udržitelnost pro české firmy cesta, jak ven z krize? Kolik z nich investovalo do ekologičtější a úspornější výroby. Škrtají další plány a začínají šetřit? Na to odpoví další Byznys Club Seznam Zpráv z Hradce Králové. Už dnes v 15:30 v článku níže:

 • 14. června: Speciál Ptám se já v Plzni brzy začne

  Speciální vysílání Kdo je tady prezident? Ptám se já z Papírny Plzeň začne v 18:30 a na místě je vše připravené. Večerem budou provázet moderátorky Marie Bastlová a Veronika Sedláčková, které vyzpovídají ve třech samostatných rozhovorech tři speciální hosty – Josefa Středulu, Petra Pavla a Danu Drábovou. Ti už jsou také na místě, jak dokazují fotografie níže.

  Foto: Seznam Zprávy

  Josef Středula v plzeňské Papírně.

  Foto: Seznam Zprávy

  Dana Drábová a Petr Pavel se posilňují před vysíláním.

Sdílejte článek
Související témata:

Hlavní zprávy