Hlavní obsah
Velký znak České republiky

Volby do Senátu

Výsledky 2. kola voleb
Sečteno 100 %
Výsledky voleb
Online

Sledujte, co se právě děje v redakci Seznam Zpráv. Buďte s námi

Foto: Seznam Zprávy

Moderátoři Zuzana Hodková a Jindřich Šídlo natáčejí videosérii o české fotbalové reprezentaci, zavítali i na stadion Bayernu Mnichov.

Reklama

2. 2. 16:00
aktualizováno • včera 14:22

Střípky z redakční kuchyně. Postřehy reportérů z terénu. Informace o tom, co pro vás právě připravujeme. Zpravodajové Seznam Zpráv vám v reálném čase poodkrývají, jak vzniká naše zpravodajství.

Článek
 • 23. září: Hledáme zajímavé volební místnosti

  Jednu takovou našli reportéři v Horních Jirčanech, kde se volí přímo v lokále – v Restauraci U Císaříků. „Během voleb je ale výčep zavřený,“ směje se Jaromír Kuba z volební komise.

  V obci chodí volit něco přes 600 lidí, z toho zatím podle odhadů komise přišlo asi 15 procent. Fotku zevnitř volební místnosti najdete ve fotogalerii na Seznam Zprávách.

  Foto:

  Reportér Daniel Palát a fotograf Michal Turek

 • 23. září: Volby v Lysolajích a Suché Lozi

  Jak se odrazí kauza Dozimetr v právě probíhajících volbách? Reportér Ondřej Koutník zjišťoval postoje voličů v Lysolajích, kde bydlí jeden z hlavních aktérů kauzy exnáměstek STAN Petr Hlubuček. Reportér Tomáš Svoboda je zas v Suché Lozi, kde před lety hnutí Starostové a nezávislí vznikalo. Odstartovala tu i politická kariéra Petra Gazdíka, který musel kvůli kontaktům na lidi z Dozimetru skončit v roli ministra školství. Reportáž najdete už brzy na Seznam Zprávách.

  Foto:

  Reportér Ondřej Koutník před domem Petra Hlubučka v Lysolajích.

  Foto:

  Reportér Tomáš Svoboda v Suché Lozi.

 • 23. září: Sledujeme volby

  Úderem páteční 14. hodiny se napříč Českem otevřely volební místnosti. Rozhoduje se o složení radnic a třetiny Senátu. A reportéři Seznam Zpráv jsou u toho.

  Během víkendu vám nabídneme kompletní servis. Průběh hlasování, které skončí v sobotu ve 14:00, už nyní sledujeme v online reportáži. Samozřejmostí budou výsledky, při sčítání budeme ve štábech hlavních politických uskupení. A pokud ještě nevíte, komu dát hlas, nabízíme vám kalkulačky pro komunálnísenátní volby.

  Foto: Daniel Palát

  Předseda hnutí ANO odvolil krátce po otevření volebních místností v Průhonicích.

 • Byznysová redakce se loučí s Petrou Krmelovou

  Byznysová redakce Seznam Zpráv se loučí s kolegyní moderátorkou Petrou Krmelovou, která odchází na post ředitelky komunikace České národní banky.

  Foto:

  Rozlučka s Petrou Krmelovou.

 • 22. září: Jsme na konferenci Evropa vs. informační chaos

  V Praze se koná mezinárodní konference „Evropa se pere s informačním chaosem“. Za naši redakci bude konferenci sledovat vědecký redaktor Pavel Kasík. Akci pořádá Středoevropská observatoř digitálních médií (CEDMO) a Univerzita Karlova.

  Úvodní slovo mají například moderátor Václav Moravec nebo eurokomisařka Věra Jourová. Odborné diskusní panely budou hledat odpovědi na otázky týkající se dezinformací, mediální gramotnosti nebo dopadů umělé inteligence na informační ekosystém.

  Foto:

  Momentka z konference, mluví Václav Moravec.

 • 20. září: Předvolební Ptám se já z Kasáren Karlín

  Podcast Ptám se já vyrazil za diváky. S předvolebním speciálem zavítaly moderátorky Marie Bastlová a Veronika Sedláčková do Kasáren Karlín. Jejich hosty jsou od 18:30 současný primátor Zdeněk Hřib (Piráti), jeho hlavní vyzyvatel Bohuslav Svoboda (ODS), exprimátor Pavel Bém a politický komentátor Seznam Zpráv Jindřich Šídlo.

  Nejpalčivější témata pro Prahu jsou přitom už asi jasná – drahé bydlení, dopravní stavby a dost možná i energetická krize, která dopadá nejen na obyvatele měst, ale i na jejich rozpočty.

  Před týdnem zavítalo Ptám se já do Brna, kde před komunálními volbami odpovídali současná primátorka Markéta Vaňková (ODS), lídr kandidátky hnutí ANO René Černý, Petr Hladík za kandidátku lidovců a STAN, ale také sociolog Stanislav Biler a exprimátor Petr Vokřál.

  Foto: Eliška Dokulilová

  Marie Bastlová a Veronika Sedláčková v Kasárnách Karlín.

 • 16. září: Mediální šrumec v Londýně. Jak to celé funguje?

  Reportérka Seznam Zpráv Tereza Ulrychová a fotograf David Neff dál v britské metropoli mapují veřejné loučení se zesnulou panovnicí Alžbětou II. Na čem dnes pracují? Nechají vás nahlédnout pod pokličku toho, jak v Londýně pracují novináři z celého světa. Jak složité je se vůbec „někam a k něčemu“ dostat? Jaká jsou pravidla a jak na novináře reaguje veřejnost? Už zítra na Seznam Zprávách.

  Mezitím si můžete přečíst třeba silnou reportáž z tradice Lying-in-State ve Westminster Hall, kterou jsme ráno publikovali:

 • 15. září: Euromise v Plzni

  O tom, že přijmout euro je dobrý nápad, dnes přijela do Plzně přesvědčovat občany šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Jak se jí to daří, sleduje na místě reportérka Michaela Rambousková a vše fotí Michal Turek. Reportáž najdete už brzy u nás na webu.

  Foto:

  Reportérka Michaela Rambousková a fotograf Michal Turek.

 • 15. září: Získali jsme akreditaci do Westminsterského paláce

  Smuteční procesí ve středu doprovodilo rakev s ostatky Alžběty II. do Westminsterského paláce (více zde) a od páté hodiny večerní se zesnulé panovnici může poklonit i veřejnost.

  Fronta lidí, kteří na tuto možnost čekají, byla podle vládních informací ve čtvrtek ráno dlouhá asi 2 míle, tedy více než tři kilometry.

  Během poledne by se do sálu měla dostat i reportérka Tereza Ulrychová, aby popsala, jak celý proces probíhá a jak vypadá dění uvnitř. „Stálo mě to takových sedm e-mailů na tři různé adresy, ale podařilo se. Ve středu v noci přišlo potvrzení akreditace a další pokyny,“ píše z Londýna Tereza.

  Později poslala tuto fotografii:

  Foto:

  Tereza Ulrychová a David Neff v místnosti vyhrazené médiím ve Westminsterském paláci.

 • 15. září: Výrobce F-35 si pozval novináře

  Z resortu obrany zamířil Jaroslav Gavenda na mediální brífink společnosti Lockheed Martin ke stíhačkám F-35. Právě ty chce vláda premiéra Petra Fialy koupit. Tématu se dlouhodobě věnujeme ZDE.

  Foto: Jaroslav Gavenda

  Před brífinkem.

 • 15. září: Na Ministerstvu obrany

  Reportér Seznam Zpráv Jaroslav Gavenda se dopoledne zúčastnil tiskové konference na Ministerstvu obrany, kde premiér Petr Fiala jednal s ministryní Janou Černochovou (oba ODS). Řešili výdaje na obranu, modernizaci armády a chystané nákupy, například amerických stíhaček F-35, které mají nahradit švédské gripeny.

  Foto: Jaroslav Gavenda

  Jaroslav Gavenda čeká na tiskovou konferenci.

 • 14. září: U kavárníka Farského

  Reportérka Martina Machová se vydala na reportáž do Semil, kam se po návratu ze studijního pobytu ve Spojených státech stáhl bývalý poslanec Jan Farský.

  Aktuálně se učí dělat kávu v místním knihkupectví s kavárnou, které patří jeho ženě. Kandiduje ve volbách v Semilech, ale do výkonných funkcí v rámci města se nechystá. Nyní se prý rozmýšlí, co dál, a prozatím bude tři dny v týdnu prodávat knížky. Reportáž už brzy na Seznam Zprávách.

  Foto:

  Reportérka Martina Machová s exposlancem Janem Farským.

 • 14. září: Na mítinku SPD v Liberci

  Reportér Jaroslav Gavenda připravuje v Liberci reportáž z předvolební akce SPD, která se jmenuje Tradiční pouť. Dorazí osobně i předseda hnutí Tomio Okamura. Na místě si lidé mohou koupit cukrovou vatu, klobásy nebo pivo.

  Foto:

  Jarda Gavenda na mítinku SPD v Liberci

 • 14. září: Centrum Londýna se rychle zaplňuje

  Do centra Londýna, kudy odpoledne projede smuteční průvod s rakví královny Alžběty II., už míří davy lidí, kteří lemují celou trasu od Buckinghamského paláce k parlamentu.

  Jak popisují z místa reportéři Seznam Zpráv Tereza Ulrychová a David Neff, u budovy londýnského parlamentu se prodlužuje fronta čekajících, kteří budou mít dnes večer první příležitost projít kolem rakve zesnulé panovnice. Zástup lidí sahá nyní od parlamentu přes most Lambeth Bridge na levý břeh Temže k Westminsterskému mostu a obřímu kolu London Eye, a je tedy dlouhý zhruba 1,5 kilometru.

  Foto:

  Lidé se postupně hromadí uvnitř vyhrazeného prostoru. Na snímku fotograf Seznam Zpráv David Neff.

 • 14. září: Londýn dnes zažije smuteční průvod, reportéři Seznam Zpráv jsou u toho

  Reportérka Seznam Zpráv Tereza Ulrychová a fotograf David Neff dál v britské metropoli sledují průběh veřejného loučení se zesnulou panovnicí Alžbětou II.

  V noci na středu byli u toho, když do Buckinghamského paláce dorazila rakev s ostatky královny (více zde). Dnes odpoledne čeká Londýn smuteční průvod od paláce do Westminsterského sálu, nejstarší části parlamentu, kterého se zúčastní král Karel III. a  jeho synové William a Harry.

  Vládní komise pro mimořádné události očekává, že kolem rakve projde v příštích dnech kolem 350 tisíc lidí, možná i dvojnásobek. Na bezpečnost má v příštích čtyřech dnech dohlížet na ulicích Londýna až 10 tisíc policistů.

  Foto: David Neff

  Rakev s ostatky královny Alžběty II. vjíždí do Buckinghamského paláce. Snímek Davida Neffa z úterního pozdního večera.

 • 13. září: Podcast Ptám se já dorazil do Brna

  Moderátorky Marie Bastlová a Veronika Sedláčková už dorazily do brněnského Kabinetu Múz, kde od 18:30 vyzpovídají tři největší favority podzimních voleb v jihomoravské metropoli.

  Foto:

  Na scéně je vše připraveno.

  Foto:

  A redaktorky SZ Marie Bastlová a Veronika Sedláčková také.

 • 13. září: „Ptám se já“ míří do Brna s volebním speciálem

  Na webu Seznam Zprávy a v podcastových aplikacích dnes nenajdete klasický rozhovor z cyklu „Ptám se já“. Proč? Míříme do Brna, kde startuje první ze speciálních vysílání ke komunálním volbám. Detaily v přiložené zprávě.

 • 13. září: Sledujeme na místě, jak se Londýn připravuje na loučení s královnou

  Rakev s ostatky britské královny Alžběty II. dnes – pátý den po jejím úmrtí – opustí Skotsko. Kolem 19:00 SELČ bude její rakev přepravena z Edinburghu na vojenské letiště Northolt v Londýně, odkud zamíří do Buckinghamského paláce. Tam se s ní budou moci rozloučit členové královské rodiny. Ve středu se rakev přesune do Westminsterského paláce. Jak hlásí z Londýna zpravodajka Seznam Zpráv Tereza Ulrychová, lidé už se tam od pondělí řadí do fronty, která se podle očekávání rozroste do tisíců hlav.

  Foto:

  Začalo klasické britské počasí. Z Londýna zdraví reportérka Seznam Zpráv Tereza Ulrychová.

 • 12. září: Podcast 5:59 na cestách za dalším předvolebním dílem

  Podcast 5:59 se v pondělí vydal na východ Čech, do obce Rudoltice. Moderátorka Lenka Kabrhelová s týmem natáčela předvolební díl o obecním bydlení v Česku. Průvodkyní byla místní dobrovolná kastelánka Krasava Šerkopová. Jak se žije na sídlišti Zámeček, jsme se ale ptali i místních. Epizoda vyjde ještě tento týden.

  Foto: Barbora Sochorová

  (Vlevo) kastelánka Zámečku Krasava Šerkopová a moderátorka Lenka Kabrhelová.

 • 12. září: Mnoho změn najednou? Reportéři v Londýně zjišťují obavy místních

  Smrt královny Alžběty II. zasáhla Británii v době, kdy země prochází obrovskými ekonomickými i politickými turbulencemi. Jen dva dny před skonem Jejího Veličenstva se moci chopila nová ministerská předsedkyně Liz Trussová, ostrovy se potýkají s energetickou krizí, neutuchá napětí s Evropskou unií a otazníky se množí i nad budoucností Commonwealthu.

  Čeho se Britové obávají a jak vidí další měsíce a roky? To v pondělí zjišťují v Londýně reportéři Seznam Zpráv Tereza Ulrychová a David Neff.

  Foto:

  Reportéři Seznam Zpráv Tereza Ulrychová a David Neff v Londýně na pietním místě v Green Parku.

Sdílejte článek
Související témata:

Hlavní zprávy