Hlavní obsah

Brněnské hudební kluby se vrací k běžnému provozu, Fléda slaví 20 let

Foto: Pexels.com

Ilustrační foto.

Reklama

3. 2. 9:52

Brněnské hudební kluby, které přes zimu kvůli pandemické situaci zůstávaly uzavřené, se od února postupně vrací k běžnému provozu.

Článek

Například Fléda chce navázat na podzimní oslavy 20 let existence klubu, oznámili provozovatelé novinářům. Koncerty a další akce znovu pořádá také třeba Metro Music Bar v Poštovské ulici.

V Česku sice nyní denně přibývají desítky tisíc případů koronaviru, nápor na nemocnice ale není tak velký jako v minulých vlnách. Vláda navíc ve čtvrtek, částečně v návaznosti na rozsudek Nejvyššího správního soudu, oznámila rozvolnění některých opatření. Lidé se od příštího týdne nebudou muset při návštěvě klubu prokazovat potvrzením o očkování nebo prodělané nemoci.

Fléda měla připravený program na celou klubovou sezonu, na podzim ale pořadatelům znovu zkřížila plány pandemie. „Všechno to zvládáme jen díky skvělému týmu, který drží pohromadě navzdory všem peripetiím,“ uvedl provozovatel klubu Lukáš Stara. Nyní se znovu rozběhnou oslavy výročí. „Na Flédu se vrátí legendy. Chystáme ale i skvělé premiéry, koncerty hudebníků, kteří udávají aktuální trendy,“ doplnil Stara.

V únoru je na programu série studentských párty, ale také třeba koncert ukrajinské kapely DakhaBrakha nebo brněnské skupiny Insania. V březnu vystoupí francouzský producent taneční hudby Vitalic. Na Flédu později zamíří také třeba GusGus z Islandu nebo Australan Dub FX. Brněnské premiéry na jaře zažijí experimentální producenti taneční hudby Alva Noto z Německa a Surgeon z Velké Británie.

V Metro Music Baru v únoru vystoupí třeba zpěvák Xavier Baumaxa. Pravidelný program nabízí Stará Pekárna, kde v únoru zazpívá třeba Američanka Juwana Jenkinsová. Pravidelně se hraje také v Melodce v Kounicově ulici. Klub Sono představí 25. února švédské metalisty Avatar.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované