Hlavní obsah

Městské divadlo Brno jako první na světě uvede rodinný muzikál Sněhurka a já

Foto: Unsplash

Ilustrační foto.

Reklama

26. 1. 2022 14:19

Městské divadlo Brno na sobotu připravuje světovou premiéru muzikálu pro celou rodinu Sněhurka a já. Příběh spojí postavy z lidského světa a pohádkové říše.

Článek

Divadelníci slibují velkolepou podívanou pro všechny věkové kategorie s třemi desítkami pohádkových figur. Na sérii lednových a únorových uvedení muzikálu lze podle rezervačního systému divadla stále koupit lístky.

Brněnská inscenace vzniká v režii Stanislava Slováka, jenž je s dramaturgyní Klárou Latzkovou i autorem úpravy, která přibližuje původní americký, místy až filmový scénář českému publiku, uvedla mluvčí Městského divadla Kateřina Vižďová.

Hudbu k muzikálu složila Pippa Clearyová, která žije a tvoří v Londýně. Libreto je společným dílem amerického scenáristy a producenta Philipa LaZebnika a německého autora Ronalda Kruschaka. LaZebnik je spoluautorem scénářů k animovaným filmům, jako Pocahontas nebo Legenda o Mulan.

Trojice na muzikálu Sněhurka a já pracovala od roku 2017, o rok později dílo představili ve formě scénického čtení v Londýně. Dohoda s německou produkční firmou nakonec vedla tomu, že muzikál jako první na světě uvede Městské divadlo Brno.

Hrdiny muzikálu jsou dospívající dívka Daisy a princ Florián, který hledá ve světě lidí pomoc pro pohádkovou říši. Snaží se ji ovládnout zlá Královna, Sněhurčina macecha.

V hlavní roli zlé Královny se diváci mohou těšit na Barboru Goldmannovou, Hanu Holišovou nebo Andreu Zelovou. Úlohy Daisy nastudovaly Alžběta Janíčková a Barbora Slaninová. V roli prince Floriána alternují Ondřej Komínek a Libor Matouš.

Reklama

Doporučované