Hlavní obsah

Šumperk varuje před podvodnými SMS. Obyvatele vyzývají k zaplacení dluhů

Foto: Shutterstock.com/PureSolution

Ilustrační foto.

Reklama

5. 9. 2022 10:56

Na mobilní telefony lidem přicházejí zprávy z telefonního čísla 704 725 288 od údajné firmy Alfa Omega Pohledávky s.r.o. vyzývající je k zaplacení dluhu například za nájem, pojištění automobilu, případně dalších pohledávek.

Článek

Lidé by na tyto SMS neměli reagovat a naopak by měli neprodleně kontaktovat policejní linku 158. Město již zaznamenalo několik případů, informovala ČTK mluvčí radnice Soňa Singerová.

V SMS zprávě podvodníci lidem například tvrdí, že převzali závazek ohledně neplacení nájmu v městském bytě v Šumperku s tím, že adresáti zřejmě posílají peníze na jiný účet. „Město upozorňuje, že v žádném případě svým dlužníkům nikdy neposílá SMS zprávy, o upomínkách informuje vždy formou doporučeného dopisu. Případné dlužné částky nepředává město k vymáhání jiným subjektům, což by se občanům města výrazně prodražilo, ale dluhy vymáhají pouze zaměstnanci městského úřadu nebo v další fázi soud,“ uvedla mluvčí radnice s tím, že město nespolupracuje s žádnou vymahačskou firmou.

Tuto SMS zprávu dostala například jedna z šumperských obyvatelek, po kontaktu s radnicí však zjistila, že žádné dluhy nemá. Obrátila se proto na policii i na starostu města. „Když na SMS odpověděla, že si na radnici vše ověřila, a že nic nedluží, byla firmou Alfa Omega Pohledávky s.r.o. vyzvána, aby si nachystala finanční jistinu a našla si dobrého právníka,“ dodala mluvčí radnice s tím, že podobné SMS zprávy ze stejného čísla přišly i dalším lidem. „Podvodná firma se snaží mimo nájemné vymáhat i údajné dluhy za pojištění automobilu, případně by mohla žádat o úhradu i jiných pohledávek,“ dodala mluvčí.

Reklama

Doporučované