Hlavní obsah

Praha nechá na Černém Mostě vystavět za 113 milionů korun dvojici bytových domů

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

16. 5. 16:35

Pražský magistrát nechá na Černém Mostě vystavět dvojici bytových domů. Jde o čtyřpodlažní budovy s podzemními garážemi, kdy je v obou objektech navrženo 28 bytů.

Článek

Náklady stavby jsou zhruba 113 milionů korun. Výstavba by se měla uskutečnit v letech 2022 a 2023. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Domy pro město postaví společnost Trigema Building. Hlavní město se dlouhodobě potýká s nedostatkem bytů a vysokými cenami.

Na Černém Mostě vyrostou dva domy se čtyřmi nadzemními a jedním podzemním podlažím s garážemi. Obě budovy jsou rozměrově totožné a jejich půdorys bude 18,5 krát 18,6 metru. „V obou objektech je navrženo 28 bytů s celkovou plochou 1751,86 metru čtverečních, z toho jsou dva byty zvláštního určení pro tělesně postižené,“ píše se v dokumentu. V domech vznikne 14 bytů charakteru 2+kk a stejný počet bytů o velikost 3+kk.

V domech najde bydlení zhruba 84 lidí. Součástí stavby je vybudování příjezdových cest včetně parkovacích stání pro návštěvníky. V suterénu budou garáže. V nadzemní části bude kromě bytů také prostor pro výměníkovou stanici, kolárny a sušárny. Ploché střechy budou takzvaně zelené a osázené rostlinami. Do prvního patra se pak budou po fasádě pnout rostliny.

Magistrát má rovněž připravený projekt městem podporovaného družstevního bydlení, kdy by měly u Radlické ulice v Praze 5 vzniknout dva bloky domů s až 266 byty. Zastupitelé budou záměr schvalovat na květnovém zasedání a v případě schválení projektu magistrát vybere stavebního partnera, který by na městských pozemcích projekt postavil. Projekt má sloužit k podpoře lidí, kteří nedosáhnou na podporované městské nájemní bydlení, ale zároveň nejsou schopni získat nebo zaplatit hypotéku. Třetina bytů zároveň připadne městu, které je využije pro nájemní bydlení.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované