Hlavní obsah

Provoz na pražském letišti se ode dneška na tři měsíce přesune na vedlejší dráhu

Foto: Jan Mihaliček, Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

28. 3. 9:38

Na pražském letišti se ode dneška dočasně přesune provoz na vedlejší dráhu. Důvodem jsou plánovaná údržba a opravy hlavní vzletové a přistávací dráhy.

Článek

Práce potrvají až do 1. července. Přesun na vedlejší dráhu zvýší letecký provoz nad hustě osídlenými částmi Prahy a Kladenska.

Letadla tak budou na vedlejší dráhu přistávat ve směru od Prahy, vzlétat pak směrem na Kladno. Letiště ovšem upozornilo, že v praxi bude provoz závislý na aktuálních meteorologických podmínkách, především větru. Vedlejší dráha bude v provozu ve své plné délce 3250 metrů. Zároveň se na ni přesune webová kamera, dál tak bude fungovat on-line přenos provozu na pražském letišti.

Důvodem přesunu jsou technické a stavební práce na hlavní dráze, které by měly dál zvýšit bezpečnost leteckého provozu na letišti. „Kromě pravidelné údržby dojde i na důležitou rekonstrukci pojezdové dráhy B vedoucí na ranvej a navýšení kapacity části kabelovodu pro světelné zabezpečení dráhy. Tyto dvě akce jsou časově nejnáročnější a mají největší přínos na zvýšení provozní bezpečnosti,“ řekl ředitel provozu letištních ploch Václav Válek.

Úpravy hlavní dráhy jsou podle letiště spojené se zavedením podmínek pro bezpečnost provozu, které vyžaduje Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované