Hlavní obsah

Polná na Jihlavsku bude potřebovat větší školu, staví se tam hodně bytů

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

19. 6. 21:16

Polná na Jihlavsku bude potřebovat větší základní školu, protože se tam staví hodně obytných domů.

Článek

Na přístavbu školy, díky níž vznikne dalších šest tříd, má město projektovou dokumentaci a stavební povolení. Ještě se čeká, jestli bude možné na tuto stavbu požádat o dotaci, řekl ČTK starosta Jindřich Skočdopole (nestraník). Stavba by podle něj mohla začít příští rok v létě.

Bytové domy v pětitisícovém městě staví soukromí podnikatelé. „Polná se pořád rozrůstá a je o ni čím dál větší zájem,“ uvedl Skočdopole. Zároveň podle něj ale začíná být problém s infrastrukturou.

Pokud město nedostane na investici do školy dotaci, mělo by se podle starosty vedení radnice poradit o možnosti, využít úvěr. Uvedl, že pomocí úvěru Polná před čtyřmi lety postavila u školy tělocvičnu za 42 milionů korun. Do základní školy chodí přes 600 dětí. Odhad nákladů na plánovanou přístavbu je podle údajů radnice v několika desítkách milionů korun.

Ve městě vzniklo v posledních letech osm bytových domů celkem s 96 byty na pozemku při výjezdu směrem na Jihlavu. Tři nové bytové domy budou v lokalitě Nad Háječkem, jeden už byl podle starosty otevřený v prosinci a dva se staví. Bytová zástavba přibývá také v území, kde byly dřív škrobárny, výhledově by tam mělo být bydlení pro stovku rodin. Další připravovaný podnikatelský záměr zaměřený na bydlení se podle starosty týká pozemků ve směru na Zábornou.

V Polné působí od roku 2019 také Montessori mateřská a základní škola Meruzalka. Od září příštího roku by tam měl stejný provozovatel otevřít také střední školu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované