Hlavní obsah

Reportéři Seznamu: Průlom policie do soukromí? Marný boj s pašeráky. A Británie Borise Johnsona

Reportéři Seznamu z 12. 8. 2019: Průlom policie do soukromí? Marný boj s pašeráky. A Británie Borise Johnsona. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

12. 8. 2019 20:30

Souhrn klíčových témat zpravodajské redakce Seznamu pohledem investigativní novinářky Sabiny Slonkové.

Článek

Mimo zájem širší veřejnosti začal od ledna letošního roku platit nenápadný paragraf, který významně posiluje pravomoci policie. A podle některých právníků se prolamuje lidem a firmám do soukromí. V krajním případě to vše bez souhlasu soudu či státního zástupce. Natáčel redaktor Petr Juna.

Léto 2013. Policisté s celníky provádějí razie v různých částech republiky. Probíhá operace s krycím názvem Rhino – nosorožec. Největší akce svého druhu zaměřená na rozkrytí nelegálního obchodu s chráněnými živočichy. Policisté mimo jiné zabaví kontraband 24 nosorožčích rohů. Zadrží šestnáct lidí, ten sedmnáctý je na útěku. Obviněni jsou z organizovaného zločinu a putují do vazby. Střih. Léto 2019. Gang je osvobozen. Jak se to mohlo stát? Odpovídá reportérka Marcela Sobotková.

„Pravděpodobnější je, že se znovu narodím jako oliva zamčená v nepoužívané lednici a letící frisbee mi usekne hlavu.“ To jsou slova, které pronesl v roce 2015 Boris Johnson. Muž, který se na sklonku července nastěhoval do Downing Street. Už po prvních dnech je jasné, že se známý bouřlivák a jeden z nejrazantnějších zastánců brexitu pokusí vyvést zemi z Evropské unie co nejrychleji. A to za jakoukoli cenu. A platit budou i Češi žijící na ostrovech. Otázky pro šéfkomentátora Seznamu Jiřího Hoška.

Pořad Reportéři Seznamu můžete sledovat v premiéře v pondělí od 20:30 na TV Seznam. Anebo si jej můžete pustit ze záznamu v úvodním videu.

Jak naladit Televizi Seznam? Praktický návod ZDE.

A sledujte nás také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované