Hlavní obsah

Ronaldo přepsal historii. Na pozici dvojky odsunul legendárního Platiniho

Cristiano Ronaldo vstřelil v zápase s Maďarskem dvě branky. A přepsal historii.

Dva góly v zápase s Maďarskem vynesly portugalskému hráči místo v čele tabulky těch, kteří na evropském šampionátu vstřelili nejvíce branek.

Článek

Ronaldo přepsal historii. Na pozici dvojky odsunul legendárního Platiniho.

Jeden gól z penalty v 87. minutě a o pět minut později ještě normálně ze hry v nastaveném čase. Tak pojistil hvězdný útočník Cristiano Ronaldo výhru Portugalska nad Maďarskem 3:0. Sám sobě si pak zajistil historický rekord, jak upozorňuje BBC.

Stal se totiž díky těmto dvěma brankám hráčem, který na mistrovství Evropy vsítil nejvíce gólů. Konkrétně 11. Dosud se dělil o tento titul s legendárním francouzským fotbalistou Michelem Platinim, kdy oba dokázali na šampionátu zasáhnout protivníkovu branku devětkrát. Platini ovšem Ronalda v tabulce porážel díky tomu, že svých devět branek dokázal nastřílet za jediný šampionát, a to v roce 1984.

Ronaldo má za sebou už utkání na mistrovstvích Evropy v letech 2004, 2008, 2012, 2016 a na aktuálním šampionátu.

Portugalský útočník vzbudil pozdvižení ještě před zápasem. To když na tradiční předzápasové tiskové konferenci odstrčil nachystanou láhev s nápojem oficiálního sponzora Eura. K tomu viditelně naštvaný fotbalista přítomným novinářům poradil: „Pijte vodu.“