Hlavní obsah
Online

Pandemie sílí. Na světě dnes přibylo vůbec nejvíc nakažených

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační snímek.

12. 7. 7:40
aktualizováno • 12. 7. 22:33

V USA přibylo v sobotu podle Univerzity Johnse Hopkinse dalších 66 528 nových případů nákazy koronavirem. Prudký nárůst hlásí i Brazílie. V Česku se sobotní počet nových případů dostal pod stovku. Dění sledujeme online.

Článek

Co byste měli vědět:

- Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes ohlásila dosud nejvyšší denní nárůst počtu nakažených koronavirem od začátku pandemie. Po celém světě se podle ní za 24 hodin infekce potvrdila u rekordních 230 370 osob. Denní počty úmrtí spojovaných s covidem-19 zůstávají stabilní a pohybují se kolem 5000 denně, píše agentura Reuters.

- Americký prezident Donald Trump se v sobotu poprvé od začátku pandemie objevil na veřejnosti s rouškou, která se stala ve Spojených státech předmětem vášnivé politické debaty. Trump si dal na obličej roušku při návštěvě nemocnice Waltera Reeda na předměstí Washingtonu, kde se setkal se zdravotníky a zraněnými vojáky. „Když jste v nemocnici, kde mluvíte s mnoha vojáky a lidmi, z nichž někteří jsou právě po operaci, je nošení roušky skvělá věc,“ prohlásil.

- Brazílie, koronavirem druhá nejpostiženější země světa po Spojených státech, ohlásila za sobotu dalších 1071 úmrtí a 39 023 nových případů nákazy.

- Během soboty přibylo v Česku 53 nových případů koronaviru. Předchozí čtyři pracovní dny přesáhl denní přírůstek stovku, o víkendech a svátcích ale bývá méně testů, tím pádem i potvrzených případů. Vyplývá to z informací na webu Ministerstva zdravotnictví k dnešním 0:30.

SVĚTOVÉ DĚNÍ JSME SLEDOVALI ONLINE I VČERA:

 • Německo hlásí dalších 248 nových případů koronavirové nákazy

  Německo hlásí dalších 248 potvrzených případů koronavirové nákazy za poslední den. Dohromady dosud země evidovala 198 804 infikovaných virem SARS-CoV-2. Zemřeli další tři nakažení, celkem 9063. Vyplývá to z dnešní aktuální bilance Institutu Roberta Kocha (RKI). Německo má koronavirovou epidemii do značné míry pod kontrolou. Do dnešního rána se dohromady 184 600 lidí nákazy covid-19 už zbavilo.

 • Po krizi se do knihkupectví rychle vrátili lidé, méně jich je v OC

  Po uvolnění restrikcí proti koronaviru a otevření obchodů se zákazníci poměrně rychle vrátili do knihkupectví. Méně jich stále přichází do poboček v obchodních centrech. Ve srovnání s loňskými prodeji však knihkupectví kvůli nucenému uzavření stále evidují ztrátu. Vyplývá to z vyjádření zástupců knihkupeckých sítí. Čtenářské trendy se nezměnily. Velký propad není ani u cestovních průvodců, lidé ale více poptávají turistické mapy a průvodce po České republice.

 • Spojené státy podle univerzity dosáhly opět rekordního přírůstku

  Spojené státy v sobotu podle Univerzity Johnse Hopkinse zaznamenaly 66 528 nových případů nákazy koronavirem během uplynulých 24 hodin. Představuje to podle univerzity nový rekord, uvedla dnes agentura AFP. Agentura Reuters naproti tomu hlásila rekordní přírůstek už včera, nakazit se mělo přes 69 000 lidí. Spojené státy jsou nejhůře postiženou zemí na světě.

 • Brazílie hlásí dalších tisíc úmrtí kvůli koronaviru

  Brazílie, koronavirem druhá nejpostiženější země světa po Spojených státech, ohlásila za sobotu dalších 1071 úmrtí v souvislosti s nákazou koronavirem, způsobujícím onemocnění covid-19, a 39 023 nových případů nákazy. Oznámila to dnes agentura Reuters s odvoláním na brazilské ministerstvo zdravotnictví. Největší jihoamerická země s 210 miliony obyvateli zaznamenala od začátku pandemie 1 839 850 potvrzených případů nákazy a 71 469 úmrtí.

  Nemoc covid-19 propukla i u brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, který v minulosti závažnost epidemie mnohokrát zlehčoval. V sobotu první dáma sdílela snímek výsledků testů na covid-19, z nichž vyplývá, že se nenakazila. „Moje dcery a já jsme byly testovány negativně na covid-19. Děkuji za modlitby,“ napsala na Instagramu.

 • Počet případů koronaviru klesl pod stovku, v sobotu jich bylo 53

  Během soboty přibylo v Česku 53 nových případů koronaviru. Předchozí čtyři pracovní dny přesáhl denní přírůstek stovku, o víkendech a svátcích ale bývá méně testů, tím pádem i potvrzených případů. Virus se podle odborníků v Česku nekontrolovaně nešíří, ve většině okresů se nově nakažení neobjevují, lokální ohniska nemoci jsou na Karvinsku, Frýdecko-Místecku, Kutnohorsku a Jihlavsku.

  Počet aktuálně nemocných vzrostl na 4536. Většina z nich má mírný průběh onemocnění. V nemocnicích je s koronavirem 137 pacientů, zhruba o desítku méně než v pátek. Ve vážném stavu je 16 z nich.

Další články