Sen o finále se rozplynul, českou hokejovou dvacítku zastavila silná Kanada

Česká hokejová dvacítka si finále nezahraje, podlehla Kanadě 2:7.

Česká hokejová reprezentace se utkala v semifinále mistrovství světa hráčů do 20 let s výběrem Kanady, na silného soupeře ale nakonec nestačila a v Buffalu si zahraje jen o bronzové medaile.

Svěřenci kouče Pešána se proti silnému soupeři drželi jen v úvodu utkání, kdy český výběr poslal do vedení Filip Zadina. Favorizovaná Kanada, která před turnajem rozdrtila Čechy 9:0, ale ještě během první třetiny otočila vývoj utkání.

Ve druhé části se pak semifinále proměnilo v jasnou záležitost, když hráči javorového listu přidali další čtyři branky, hattrickem se blýskl Drake Batherson. Za český výběr pak v 51. minutě snižoval na konečných 2:7 znovu Filip Zadina.

V zápase o třetí místo se česká reprezentace utká s domácími Spojenými státy, utkání proběhne hned v pátek. Pokud by se českým mladíkům podařilo zvítězit, přivezli by do Česka první medaili z juniorských šampionátů po dlouhých třinácti letech.