Hlavní obsah

Seriál Přátelé se vrátí na obrazovky

Foto: Profimedia.cz

Fotografie Přátel pořízená v lednu roku 1994.

Reklama

22. 2. 2020 9:58

Phoebe, Rachel, Monica, Chandler, Ross a Joey. Šestice přátel z New Yorku si během deseti let získala miliony fanoušků po celém světě. Zvěsti o jejich možném návratu na obrazovky kolují snad od doby, kdy byla v roce 2004 odvysílaná poslední epizoda. Tentokrát tomu tak ale skutečně je. HBO Max oznámilo, že se nejoblíbenější návštěvníci kavárny Central Perk znovu setkají pravděpodobně v květnu.

Článek

Na jeden speciální díl po více než 15 letech od posledního setkání Přátel se fanoušci kultovního seriálu můžou těšit spolu se spuštěním nové streamovací služby HBO Max. Přesné datum zatím není známo, mluví se ale o květnu letošního roku. Další jistotou je, že se diváci můžou těšit na Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisu Kudrow, Matta LeBlanca, Matthewa Perryho i Davida Schwimmera.

Pozdvižení na Instagramu vyvolalo už jen samotné vytvoření oficiálního účtu herce Matthewa Perryho, představitele Chandlera. Nemenší ohlas pak způsobil jeden z jeho prvních příspěvků. Fotografie Přátel z 90. let s popiskem: „Ono se to děje.“ Příspěvek pak začali sdílet i další herci.

Foto: Instagram.com/mattyperry4

Vytvoření instagramového účtu Matthewa Perryho a jeho první příspěvek 7. února zhlédlo téměř 10,5 milionu lidí. Pozdvižení vyvolal i jeho páteční příspěvek.

Přátelé se na televizních obrazovkách objevili poprvé v roce 1994 a během deseti let si získali miliony příznivců po celém světě. Poslední epizodu jen ve Spojených státech sledovalo 52,3 milionu diváků. Příčku nejlepších seriálů dobyli Přátelé také ve Spojeném království, na Netflixu drží druhé místo nejpopulárnějších pořadů Spojených států za rok 2018.

Zvěsti o opětovném shledání se rozšířily už poté, co Jennifer Aniston na svůj Instagram postovala novou společnou fotografii jako svůj první instagramový příspěvek vůbec.

Foto: Instagram.com/jenniferaniston

Přáteli zahájila své působení na Instagramu i Jennifer Aniston. Nadšení ze společné fotky dalo najevo více než 15,8 milionu fanoušků.

HBO Max má zajištěna práva za 425 milionů dolarů.

„Myslím, že bychom klidně mohli říct, že se všichni znovu sejdeme s Davidem, Jennifer, Courtney, Mattem, Lisou a Matthewem ve speciálním programu HBO Max, na který bude navazovat celá knihovna Přátel,“ uvedl Kevin Reilly, obsahový ředitel kanálu. Dále prozradil, že speciální setkání v sobě bude mít ducha doby, kdy se „přátelé a publikum setkávali v reálném čase“.

Květnový díl Přátel má být slavnostním zahájením nové placené streamovací služby HBO Max a pro předplatitele také největším lákadlem. Podle serveru Variety se po zvěstech o konci Přátel na Netflixu zvedl zájem o další poskytovale umožňující sledovat všech 236 epizod Přátel až třikrát.

Na tvorbě epizody se budou podílet i herci. Každý z herců za svou roli obdržel 2,5 milionu dolarů, píše Variety.

Po oznámení se na sociálních sítích strhla lavina nadšených ohlasů fanoušků.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované