Hlavní obsah

Svět bez obalu: Šestnáctiletá nevěsta má cenu 14 tisíc dolarů. Rodina ji prodala starci

7. 10. 2018

V Afghánistánu je stále možné koupit si nevěstu. (Video: Milan Šíma, Seznam.cz)

V Afghánistánu je stále možné koupit si nevěstu.

Článek

70letý muž nabídl rodině 16leté etnické Turkménky 14 tisíc dolarů a matka dívky jeho nabídku přijala.

„Tomu muži je 70 let. Nemůžeš sňatek s ním odmítnout?” ptá se dívky reportér Rádia Svobodná Evropa. „Řekla jsem jim, že si ho nevezmu. Ale moje matka jako kdyby mě neslyšela. Nemám jinou možnost. Co mám dělat? Řekla jsem jim, že to nechci udělat. Ale je to nezajímá,” říká v rozhovoru nezletilá dívka.

Starý muž a jeho budoucí žena jsou etničtí Turkménci. Vynucené dětské svatby jsou v těchto kulturách stále velmi časté.

Doporučujeme

Další zprávy

 • Neuvěřitelně vyrovnaná situace v Praze po sečtení 93 %

 • 6. 10. 2018

 • Čižinský se odmítá sejít se Stuchlíkem z ANO i s ODS

  Lídr hnutí Praha sobě Jan Čižinský považuje nabídnutou schůzku s lídrem za ANO v Praze Petrem Stuchlíkem za bezpředmětnou, odmítl i neformální jednání. Spolupráci s ODS již odmítl i předsedovi občanských demokratů Petru Fialovi. S ostatními stranami chce jednat co nejdříve. Zástupce TOP 09 by měl do štábu Prahy sobě dorazit ještě dnes večer. Piráti budou jednat až v neděli, sdělil ČTK jejich kandidát na pražského primátora Zdeněk Hřib. Po sečtení tří čtvrtin hlasů těsně v metropoli vede ODS, za ní jsou Piráti a s téměř stejným výsledkem Praha sobě a koalice TOP 09 a STAN. ANO je podle dosud sečtených hlasů páté.

  „Změna je skutečně na dosah, zbývá domluvit koalici. Já jenom apeluji, abychom rychle jednali. Hlavní klíč k řešení problémů, které Praha má, jako je doprava a bydlení, je právě zrychlení magistrátu. A těžko přesvědčíme voliče, že umíme zrychlit magistrát, když budeme domlouvat koalici strašně dlouho,” řekl novinářům Čižinský.

 • O Opavu se utkají Pavera (TOP 09) a Horáková (ANO)

  Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Opava postoupili starosta Bolatic a bývalý senátor Herbert Pavera (TOP 09) a učitelka Simona Horáková (ANO). Vítěz Pavera získal 36,27 procenta hlasů, druhá Horáková dostala 21,54 procenta. Voleb se zúčastnilo 44,17 procenta voličů.

  Na třetím místě skončil Vladimír Tancík (NK) se ziskem 12,14 procenta hlasů. Čtvrtý v pořadí je Petr Pavlíček (Piráti) s výsledkem 11,43 procenta hlasů. Pátou příčku obsadil Josef Vícha (KDU-ČSL), volilo ho 7,39 procenta lidí. Šestý je Kamil Běrský (SPD) se ziskem 6,58 procenta, sedmý Vlastimil Kupka (KSČM) dostal 4,63 procenta hlasů.

 • Ve městech jsme posílili, zhodnotil volby Babiš

  „Předběžně to vypadá velice dobře. V roce 2014 jsme měli v krajských městech devět vítězství, zatím to vypadá, že bychom mohli mít 11. Co se týká okresů, v roce 2014 jsme měli 13 vítězství a vypadá to na 17,“ řekl večer šéf ANO a premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci ve volebním štábu ANO v Praze. ANO podle něj vedlo na rozdíl od některých soupeřů pozitivní a skvělou kampaň, na kterou si vydělalo v předchozích volbách.

Reklama