Hlavní obsah
Online

Máme šanci vrátit se do normálu po konci léta, řekl Kurz v Bratislavě

Přenos z bratislavského fóra Globsec. (Video: Youtube.com)

 

Reklama

15. 6. 12:16
aktualizováno • 15. 6. 12:41

V Bratislavě startuje první den mezinárodní bezpečnostní konference Globsec. V online přenosu budeme sledovat vystoupení několika politiků včetně českého vicepremiéra Karla Havlíčka nebo slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

Článek

Co byste měli vědět?

Nepolitická mimovládní organizace Globsec pořádá bezpečnostní fórum každý rok už od roku 2005 a patří mezi přední bezpečnostní fóra z celého světa.

Seznam Zprávy dnes sledovaly nejprve úvodní slovo slovenské prezidentky Zuzany Čaputové a vystoupení polského prezidenta Andrzeje Dudy.

Později bude následovat diskusní panel o ekonomickém restartu Evropské unie českého vicepremiéra Karla Havlíčka. Ten bude zastupovat českého premiéra Andreje Babiše, který se omluvil ze zdravotních důvodů. Diskutovat bude se slovenským premiérem Eduardem Hegerem a premiérem z Rakouska Sebastianem Kurzem.

 • Po krátkém videovzkazu papeže Františka následuje polský prezident

  Polský prezident Andrzej Duda vystoupil na pódium. Hovoří v polštině.

 • „Pokud chceme lepší svět, potřebujeme společný cíl, pravidla a akce,“ řekla Čaputová

  Jedině tak se dá podle Čaputové předejít budoucím problémům. Ke „každé dobré konstrukci“ jsou ale potřeba především hlavně „sami stavitelé“, řekla Čaputová s tím, že tím myslí politiky. Právě oni budou hledat řešení budoucích krizí, proto by měli být zodpovědní, schopni konsenzu a orientováni na budoucnost.

 • Čaputová zahájila bezpečnostní fórum

  Slovenská prezidentka na úvod konference promluvila o lekcích, které by si EU i NATO měly odnést z toho, co zažily během pandemie. Velký důraz kladla například na „společné vnímání“ a sdílení informací ohledně nových nebezpečí a sdílení informací, bez čehož nelze zaujmout společnou účinnou strategii.

 • Na scénu přichází Čaputová s prezidenty Polska a Chorvatska

  V sále už je prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová se svými protějšky z Polska a Chorvatska.

 • Globsec začal

  Fórum začalo, za několik okamžiků promluví slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Sdílejte článek
Související témata: