Hlavní obsah

Slovenští policisté zadrželi podnikatele Vadalu, psal o něm i zavražděný novinář

Slovenští policisté kvůli drogám zadrželi Itala Vadalu. (Video: AP, Seznam Zprávy)

 

Reklama

13. 3. 2018 13:19

Zatykač na Antonina Vadalu vydal italský soud. Do vazby jde za drogové delikty.

Článek

Slovenská policie v úterý na základě evropského zatykače na východě Slovenska zadržela italského podnikatele Antonina Vadalu, o kterém psal zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak. Informovala o tom slovenská generální prokuratura. Zatykač vydal soud v Benátkách.

Evropským zatýkacím rozkazem žádá italský soud o vydání Antonina V. k trestnímu stíhání do Itálie pro drogový trestný čin spáchaný organizovanou zločineckou skupinou s nadnárodní působností,“ citoval portál noviny.sk vyjádření generální prokuratury.

Zajištění Vadaly bylo součástí mezinárodní akce, při které bylo zadrženo 17 osob.

Kuciak ve svém nedokončeném článku psal kromě jiného o aktivitách italských podnikatelů na východním Slovensku, kteří jsou spojováni s mafií, a o vazbách Vadaly na blízké spolupracovníky slovenského premiéra Roberta Fica. Tajemník bezpečnostní rady státu Viliam Jasaň a Ficova asistentka Mária Trošková po vraždě novináře rezignovali na své posty na úřadu vlády, a to do vyšetření případu.

Vadala, který na Slovensku léta žije a podniká, své napojení na mafii v minulosti popřel. Odmítl také, že díky politickým kontaktům získal na Slovensku značnou sumu peněz na dotacích v oblasti zemědělství a z evropských fondů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované