Hlavní obsah

Soud rozhodl o uvalení vazby na muže, který držel devět rukojmí při přepadení banky

Policie přivádí osmadvacetiletého muže k budově příbramského soudu.

Pachatel banku přepadl prý kvůli tomu, aby podal prostřednictvím médií trestní oznámení. Hrozí mu pět až dvanáct let vězení.

Článek

Policie přivedla osmadvacetiletého muže, který v pátek přepadl banku v Příbrami, k okresnímu soudu. Ten rozhodl, že má být na muže uvalena vazba. “Nebudu se vyjadřovat,” zněla jeho odpověď na otázky novinářů.

Muže, který se zbraní v ruce přepadl banku, policisté začali stíhat v sobotu.

"Bylo zahájeno trestní stíhání pro zločin braní rukojmí, za což mu hrozí pět až dvanáct let. Dáme také podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby," uvedl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Muž ozbrojený krátkou střelnou zbraní přepadl v pátek odpoledne příbramskou pobočku Unicredit Bank. V budově na centrálním náměstí držel devět rukojmí – dva zaměstnance banky a sedm klientů; jednoho zákazníka propustil ještě před příjezdem zásahové jednotky. Po necelých třech hodinách do banky vnikli příslušníci Útvaru rychlého nasazení (URNA) a muže zadrželi. Rukojmí byli v pořádku, nikdo nebyl zraněn.

Pachatel podle dřívějších informací policie akci podnikl, protože chtěl podat trestní oznámení prostřednictvím médií. Banku si údajně vybral náhodně. Muž při vstupu do pobočky podle kriminalistů jednou vystřelil do stropu. V minulosti se už dopustil drobné trestné činnosti.

Doporučujeme

Další zprávy

 • Putin v pozdravu Trumpovi: Moskva je otevřena dialogu

  Rusko je připraveno k dialogu se Spojenými státy o „rozsáhlé agendě“. V novoročním poselství adresovaném americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi to podle Kremlu napsal jeho ruský protějšek Vladimir Putin. Kreml dnes zároveň informoval o státnících čtyř desítek zemí z celého světa, které nejvyšší ruský představitel oslovil v souvislosti s vánočními a novoročními svátky. Je mezi nimi i český prezident Miloš Zeman.

 • Nejméně 22 lidí zemřelo při sesuvech půdy a záplavách na Filipínách

  Záplavy ve střední části Filipín vyvolal tajfun. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na filipínský úřad pro řešení katastrof. Počet obětí se může zvýšit, protože záchranné operace stále pokračují. Místní média píší o desítkách pohřešovaných osob.

 • Volby v Bangladéši provází násilí, nejméně deset mrtvých

  Parlamentní volby, které začaly v neděli ráno v Bangladéši, provázejí násilné střety. Podle posledních zpráv zemřelo nejméně deset lidí.

  Před volebními středisky na jihovýchodě země přišli o život přinejmenším dva lidé, napsala agentura DPA s odvoláním na informace úřadů. V okrese Rangamati při bitce mezi stoupenci vládní strany Lidová liga a hlavní opoziční formace kolem Bangladéšské nacionalistické strany (BNP) zemřel nejméně jeden člověk, sdělila místní policie. Další lidé utrpěli zranění.

  Před volebním střediskem v okrese Čitágáon byl podle policie zabit stoupenec opozice, který se spolu s dalšími aktivisty snažil trhat hlasovací lístky. Policisté tvrdí, že na tyto osoby stříleli poté, co se stali terčem jejich útoku.

  V Rangamati se násilnosti rozhořely už několik hodin před otevřením volebních středisek. Dvě skupiny provládních a protivládních voličů se tam do sebe pustily s noži, mačetami a holemi ve snaze ovládnout místní volební středisko. Klid nastolil až zásah armády.

  Za hlavního favorita voleb je považována Lidová liga premiérky šajch Hasíny Vadžídové, která by mohla získat již třetí mandát v čele vlády. Hlavním protivníkem je opoziční aliance kolem BNP.

  Právo hlasovat má 104 milionů ze 160 milionů obyvatel Bangladéše. O celkem 300 křesel v zákonodárném sboru se uchází 1860 kandidátů. Výsledky voleb by měly být oznámeny v pondělí.