Hlavní obsah
Online

Zemí s největším počtem případů jsou Spojené státy

Foto: Profimedia.cz

Liduprázdné New York City. Ve městě nemoci podlehlo 281 lidí.

26. 3. 6:27
aktualizováno • 26. 3. 23:49

Spojené státy předběhly Čínu v počtu nakažených nemocí COVID-19. Nemocných je v zemi 82 404, zatímco Čína má 81 782 nakažených obyvatel a Itálie 80 589 případů, uvedla Univerzita Johnse Hopkinse, která pandemii monitoruje.

Článek

V Itálii za 24 hodin přibylo 6153 nových případů nákazy a zemřelo 662 lidí. Celkově nemoci v zemi podlehlo už 8165 lidí. Nejhorší situace je stále v Lombardii, 2500 nových pacientů se nachází právě v severní Itálii.

Počet úmrtí z řad nakažených ve Španělsku je za posledních 24 hodin nižší, než ministerstvo zdravotnictví hlásilo ve středu, kdy za předchozí den vzrostl počet obětí o 738. To byl dosud nejvyšší denní nárůst. Případů nákazy ale k dnešnímu dni za 24 hodin přibylo 8578. To je více než o den dříve, kdy to bylo 7937 nových potvrzených případů, což byl nejvyšší denní nárůst v absolutních číslech za 24 hodin.

Pevninská Čína hlásí nárůst nových potvrzených případů nákazy koronavirem, za středu jich bylo 67 oproti úterním 47. Všechny se týkají lidí, kteří do země přijeli ze zahraničí.

Dění v zahraničí sledujeme online:

 • Opusťte naše vody, vyzývá Austrálie dvě výletní lodě

  Dvě výletní lodě u pobřeží Západní Austrálie byly zemí vyzvány, aby „okamžitě“ opustily australské vody, informuje agentura Reuters. Austrálie tak reaguje na zakotvení výletní lodi Ruby Princess v přístavu v Sydney, po kterém následoval nejvyšší denní nárůst počtu nakažených. Hned 147 ze 2 700 cestujících bylo po vylodění pozitivně testováno na nákazu novým koronavirem.

 • Vláda v Moskvě od pátku kvůli COVID-19 zastaví mezinárodní lety

  Vláda v Moskvě ve čtvrtek nařídila úřadu pro civilní letectví, aby od pátku zastavil veškeré pravidelné i charterové lety mířící do Ruska i z něho. Děje se tak v souvislosti s šířením koronaviru, informuje agentura Reuters.

  Ruské letecké společnosti budou moci posílat svá letadla do cizích zemí, aby tam vyzvedla ruské občany a dopravila je do vlasti, píše ČTK. Moskva ve středu ohlásila rekordní denní nárůst počtu pacientů nakažených koronavirem. Potvrzených případů bylo 658, o 163 více než v úterý.

 • Tokio má i přes výzvy starosty plné ulice

  Ve středu vystoupil tokijský starosta Šintaró Išihara na mimořádné tiskové konferenci, kde obyvatelům japonské metropole oznámil, aby zůstali doma a vycházeli jen v nezbytných případech. Obyvatelé Tokia ale doporučení nerespektují a ulice jsou nadále plné lidí, píše americká CNN. Japonsko přitom ve středu zaznamenalo nejvyšší denní nárůst nakažených, připomíná stanice.

 • Na výletní lodi směřující k Floridě má 77 lidí příznaky nákazy

  Celkem 77 pasažérů lodi Zaandam společnosti Holland America má příznaky onemocnění novým koronavirem, informuje CNN. Má jít o 30 cestujících a 47 členů posádky. Loď vyplula 7. března z argentinského Buenos Aires, plavbu měla ukončit v chilském San Antoniu, všechny přístavy na plánované trase ale nepřijímají lodě. Loď aktuálně směřuje na Floridu, společnost vyslala další plavidlo se zásobami a zdravotnickým materiálem, lodě se mají setkat ve čtvrtek večer.

 • Nakažených už je celosvětově téměř půl milionu

  Aktuálně je podle dostupných statistik nakažených osob 471 783, uvedla americká Univerzita Johnse Hopkinse. Počet obětí ve čtvrtek překročil 21 tisíc. Počet nakažených výrazně roste ve Spojených státech, které už jsou třetí nejvíce zasaženou zemí na světě. Odborníci varují, že právě USA by se mohly stát novým epicentrem pandemie.

 • Indonésie může mít podle studie tisíce „skrytých“ nakažených

  Země aktuálně eviduje téměř 800 nakažených, podle vědců z Fakulty tropických nemocí Londýnské univerzity se ale reálné číslo pohybuje až v řádu desítek tisíc, informuje deník The Guardian. Ještě před měsícem byl přitom počet nakažených nulový. Nemoci zatím podlehlo 58 osob, z toho v sedmi případech se jednalo o zdravotníky.