Hlavní obsah
Online

Zemí s největším počtem případů jsou Spojené státy

Foto: Profimedia.cz

Liduprázdné New York City. Ve městě nemoci podlehlo 281 lidí.

26. 3. 6:27
aktualizováno • 26. 3. 23:49

Spojené státy předběhly Čínu v počtu nakažených nemocí COVID-19. Nemocných je v zemi 82 404, zatímco Čína má 81 782 nakažených obyvatel a Itálie 80 589 případů, uvedla Univerzita Johnse Hopkinse, která pandemii monitoruje.

Článek

V Itálii za 24 hodin přibylo 6153 nových případů nákazy a zemřelo 662 lidí. Celkově nemoci v zemi podlehlo už 8165 lidí. Nejhorší situace je stále v Lombardii, 2500 nových pacientů se nachází právě v severní Itálii.

Počet úmrtí z řad nakažených ve Španělsku je za posledních 24 hodin nižší, než ministerstvo zdravotnictví hlásilo ve středu, kdy za předchozí den vzrostl počet obětí o 738. To byl dosud nejvyšší denní nárůst. Případů nákazy ale k dnešnímu dni za 24 hodin přibylo 8578. To je více než o den dříve, kdy to bylo 7937 nových potvrzených případů, což byl nejvyšší denní nárůst v absolutních číslech za 24 hodin.

Pevninská Čína hlásí nárůst nových potvrzených případů nákazy koronavirem, za středu jich bylo 67 oproti úterním 47. Všechny se týkají lidí, kteří do země přijeli ze zahraničí.

Dění v zahraničí sledujeme online:

 • Koronavirem se nakazil kněz, který žije v papežově sídle

  Koronavirem se nakazil italský duchovní, který žije ve stejné vatikánské rezidenci jako papež František. S odvoláním na své zdroje z okolí hlavy římskokatolické církve o tom informoval italský list Il Messaggero. Podle agentury AFP je padesátník, který pracuje pro státní sekretariát, nyní v nemocnici. Podle posledních oficiálních údajů z úterý se ve Vatikánu koronavirem nakazili čtyři lidé. Na nemoc COVID-19, kterou virus způsobuje, v papežském státě nikdo nezemřel.

 • Katar pokračuje s přípravami na fotbalový šampionát, dělníky nijak nechrání

  Katarská vláda sice zakazuje veřejná shromáždění kvůli pandemii nového koronaviru, přípravy na mistrovství světa ve fotbale ale nadále pokračují, informuje deník The Guardian. Na stavbách stadionů a infrastruktury pracují převážně zahraniční dělníci. Pracovníkům navíc zaměstnavatelé neposkytují žádnou ochranu před možnou nákazou. „Používám roušku, kterou jsem si sám koupil, ostatní si ale většinou jen přikryjí ústa a nos kusem oblečení,“ cituje The Guardian nepálského dělníka.

 • OSN varuje před šířením koronaviru ve věznicích a dalších zařízeních

  Organizace spojených národů naléhá na vlády, aby „nezapomněly na osoby za mřížemi“ a chránily také zaměstnance pracující v těchto zařízeních. „Vlády čelí v této krizi obrovským finančním požadavkům a musí přijímat obtížná rozhodnutí,“ uvedla ve svém prohlášení Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová. „Vyzývám vlády, aby nezapomněly na ty, kteří jsou za mřížemi, nebo na ty, kteří jsou uzavřeni na místech, jako jsou ústavy pro psychicky nemocné, pečovatelské domovy a sirotčince, protože důsledky jejich zanedbávání mohou být katastrofální,“ uvedla Bacheletová.

 • Británie proměňuje halu na nemocnici o 4 000 lůžkách

  Spojené království aktuálně eviduje 9 529 potvrzených případů nákazy, nemoci podlehlo 463 osob.

 • Mexická vláda zpřísňuje opatření

  Mexická vláda nařídila od čtvrtka přerušit veškeré aktivity, které nejsou nezbytně nutné. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na náměstka mexického ministra zdravotnictví Huga López-Gatell Ramíreze. Za nezbytné služby, které budou nadále fungovat, Ramírez označil například nemocnice, výrobu paliv, produkci elektřiny, správu vodovodů a kanalizací a rovněž fungování veškerých orgánů zajištujících pořádek. Mexiko eviduje 475 nakažených, šest lidí nemoci podlehlo, informuje ČTK.

 • Prázdné ulice Miami

  Úřady v americkém Miami s cílem zabránit dalšímu šíření nákazy zavřely parky, atrakce i pláže, informuje agentura AFP.

 • V Británii přibylo téměř 1 500 nakažených

  Spojené království aktuálně eviduje 9 529 potvrzených případů nákazy, středeční statistiky uváděly číslo 8 077, informuje BBC. Počet obětí od středy vzrostl o 41, nemoci tak v zemi podlehlo 463 osob. Země zatím otestovala 97 019 lidí.

 • Americké testování v číslech

  „Spojené státy provedly více testů než kterýkoli jiný stát. Za osm dní jsme otestovali víc než Jižní Korea za osm týdnů,“ tweetoval ve středu americký prezident Donald Trump. Americká stanice CNN ale upozorňuje, že při přepočtu na obyvatele Spojené státy za Koreou výrazně zaostávají. Jižní Korea, která má 51 milionů obyvatel, provedla 357 896 testů, otestovala tedy průměrně jednoho ze 142 svých obyvatel. Spojené státy provedly 418 810 testů, zde ale žije 329 milionů obyvatel, otestován tak byl pouze průměrně jeden Američan ze 785.

 • V Thajsku přibylo 111 nakažených

  Země eviduje celkem 1 045 potvrzených případů nákazy, informuje agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Nemoci zatím podlehli čtyři lidé. Vláda vyhlásila stav nouze s cílem zamezit dalšímu šíření nemoci, do země nemají povolený vstup občané cizích států bez povolení k trvalému pobytu.

 • Opusťte naše vody, vyzývá Austrálie dvě výletní lodě

  Dvě výletní lodě u pobřeží Západní Austrálie byly zemí vyzvány, aby „okamžitě“ opustily australské vody, informuje agentura Reuters. Austrálie tak reaguje na zakotvení výletní lodi Ruby Princess v přístavu v Sydney, po kterém následoval nejvyšší denní nárůst počtu nakažených. Hned 147 ze 2 700 cestujících bylo po vylodění pozitivně testováno na nákazu novým koronavirem.

 • Vláda v Moskvě od pátku kvůli COVID-19 zastaví mezinárodní lety

  Vláda v Moskvě ve čtvrtek nařídila úřadu pro civilní letectví, aby od pátku zastavil veškeré pravidelné i charterové lety mířící do Ruska i z něho. Děje se tak v souvislosti s šířením koronaviru, informuje agentura Reuters.

  Ruské letecké společnosti budou moci posílat svá letadla do cizích zemí, aby tam vyzvedla ruské občany a dopravila je do vlasti, píše ČTK. Moskva ve středu ohlásila rekordní denní nárůst počtu pacientů nakažených koronavirem. Potvrzených případů bylo 658, o 163 více než v úterý.

 • Tokio má i přes výzvy starosty plné ulice

  Ve středu vystoupil tokijský starosta Šintaró Išihara na mimořádné tiskové konferenci, kde obyvatelům japonské metropole oznámil, aby zůstali doma a vycházeli jen v nezbytných případech. Obyvatelé Tokia ale doporučení nerespektují a ulice jsou nadále plné lidí, píše americká CNN. Japonsko přitom ve středu zaznamenalo nejvyšší denní nárůst nakažených, připomíná stanice.

 • Na výletní lodi směřující k Floridě má 77 lidí příznaky nákazy

  Celkem 77 pasažérů lodi Zaandam společnosti Holland America má příznaky onemocnění novým koronavirem, informuje CNN. Má jít o 30 cestujících a 47 členů posádky. Loď vyplula 7. března z argentinského Buenos Aires, plavbu měla ukončit v chilském San Antoniu, všechny přístavy na plánované trase ale nepřijímají lodě. Loď aktuálně směřuje na Floridu, společnost vyslala další plavidlo se zásobami a zdravotnickým materiálem, lodě se mají setkat ve čtvrtek večer.

 • Nakažených už je celosvětově téměř půl milionu

  Aktuálně je podle dostupných statistik nakažených osob 471 783, uvedla americká Univerzita Johnse Hopkinse. Počet obětí ve čtvrtek překročil 21 tisíc. Počet nakažených výrazně roste ve Spojených státech, které už jsou třetí nejvíce zasaženou zemí na světě. Odborníci varují, že právě USA by se mohly stát novým epicentrem pandemie.

 • Indonésie může mít podle studie tisíce „skrytých“ nakažených

  Země aktuálně eviduje téměř 800 nakažených, podle vědců z Fakulty tropických nemocí Londýnské univerzity se ale reálné číslo pohybuje až v řádu desítek tisíc, informuje deník The Guardian. Ještě před měsícem byl přitom počet nakažených nulový. Nemoci zatím podlehlo 58 osob, z toho v sedmi případech se jednalo o zdravotníky.