Hlavní obsah
Online

Zemí s největším počtem případů jsou Spojené státy

Foto: Profimedia.cz

Liduprázdné New York City. Ve městě nemoci podlehlo 281 lidí.

26. 3. 6:27
aktualizováno • 26. 3. 23:49

Spojené státy předběhly Čínu v počtu nakažených nemocí COVID-19. Nemocných je v zemi 82 404, zatímco Čína má 81 782 nakažených obyvatel a Itálie 80 589 případů, uvedla Univerzita Johnse Hopkinse, která pandemii monitoruje.

Článek

V Itálii za 24 hodin přibylo 6153 nových případů nákazy a zemřelo 662 lidí. Celkově nemoci v zemi podlehlo už 8165 lidí. Nejhorší situace je stále v Lombardii, 2500 nových pacientů se nachází právě v severní Itálii.

Počet úmrtí z řad nakažených ve Španělsku je za posledních 24 hodin nižší, než ministerstvo zdravotnictví hlásilo ve středu, kdy za předchozí den vzrostl počet obětí o 738. To byl dosud nejvyšší denní nárůst. Případů nákazy ale k dnešnímu dni za 24 hodin přibylo 8578. To je více než o den dříve, kdy to bylo 7937 nových potvrzených případů, což byl nejvyšší denní nárůst v absolutních číslech za 24 hodin.

Pevninská Čína hlásí nárůst nových potvrzených případů nákazy koronavirem, za středu jich bylo 67 oproti úterním 47. Všechny se týkají lidí, kteří do země přijeli ze zahraničí.

Dění v zahraničí sledujeme online:

 • Znepokojivý nárůst počtu nakažených v Japonsku a Thajsku

  Počet případů nákazy COVID-19 v Japonsku přesáhl 1300, více než 45 nových infikovaných dnes hlásí Tokio, uvádí ČTK. Japonsko se ale zatím nechystá vyhlásit nouzový stav. Tisícovou hranici překročil počet nakažených v Thajsku, Filipíny hlásí 71 dalších případů, dohromady už 707. Na Filipínách si už epidemie vyžádala 45 obětí, což je oproti středě nárůst o sedm.

 • Čína podle amerického velvyslance zatajovala informace

  Americký velvyslanec ve Velké Británii Woody Johnson obvinil Čínu z účasti na „očividné a nebezpečné propagandě“ týkající se koronaviru, informuje CNN. Podle Johnsona mohl být svět ušetřen tak rozsáhlé pandemie, kdyby čínské úřady o epidemii informovaly dříve a podrobněji. Čína podle velvyslance účelně zatajovala informace a mezinárodním expertům poskytovala pouze selektivní a zavádějící zprávy.

 • Hokejová NHL posune draft i udílení cen

  Vedení kanadsko-americké NHL oznámilo posunutí termínu plánovaných akcí, uvádí web soutěže. Posun se týká setkání talentů NHL Scouting Combine, galavečeru s udílením cen Bridgestone NHL Awards a letošního draftu. Akce se budou konat v pozdějším, zatím neuvedeném termínu.

 • Rakousko má už 6 000 případů nákazy

  V Rakousku překonal počet případů nákazy koronavirem hranici 6 000, informuje ČTK. Čtyřicet dva pacientů na nemoc, kterou virus SARS-CoV-2 způsobuje, zemřelo. Novou bilanci ve čtvrtek zveřejnilo rakouské ministerstvo zdravotnictví. Podle veřejnoprávní stanice ORF oproti středě výrazně vzrostl počet pacientů na jednotkách intenzivní péče.

 • Téměř pětina infekčních Singapurců se nakazila v Británii

  Téměř jedna pětina nakažených nemocí COVID-19 v Singapuru podle oficiálních údajů přicestovala z Velké Británie, informuje deník The Guardian. Země eviduje 631 potvrzených případů nákazy, z nichž 121 osob nedávno přicestovalo ze Spojeného království.

 • Polský ministr nevylučuje italský scénář

 • Nákaza v New Yorku postihne přes čtyři miliony lidí, říká starosta

  Obyvatelé New Yorku by se měli připravit na to, že polovina z nich se nakazí koronavirem. Novinářům to ve středu řekl starosta města Bill de Blasio, píše ČTK. Ve městě, které je v USA hlavním ohniskem nákazy, zatím nemocí COVID-19 onemocnělo téměř 18 000 lidí a bezmála tři stovky nemoci podlehly. New York má jako největší americké město 8,4 milionu obyvatel.

 • V Británii zemřel vězeň nakažený koronavirem

  Britský vězeň nakažený koronavirem zemřel v neděli v nemocnici patřící k věznici pro sexuální delikventy v Cambridgeshire ve věku 84 let, informuje The Guardian. Mluvčí vězeňské služby potvrdil, že stejně jako u ostatních úmrtí ve vězení bude provedeno nezávislé vyšetřování. Jde o první úmrtí vězně nakaženého koronavirem v Británii.

 • Helsinky míří do izolace

  Finská vláda oznámila, že hlavní město Helsinky a okolí budou izolovány od zbytku země, informuje deník The Guardian. Omezení v pohybu má trvat tři týdny a omezí asi 1,7 milionu lidí, uvádí web Helsinki Times. Finsko eviduje 880 potvrzených případů nákazy, více než polovina pochází právě z oblasti okolo hlavního města. Podle ředitele finského Národního institutu zdraví Markka Tervahauty by skutečný počet nakažených mohl být až třicetkrát vyšší. Nemoci zatím ve Finsku podlehli tři lidé.

 • Filipíny hlásí třetího nakaženého senátora

  Už třetí člen 24členného senátu má pozitivní test na nákazu koronavirem, informuje zpravodajský web Rappler. Nakažené hlásí i 300členná sněmovna, zde mají pozitivní test dva poslanci.

 • V Jižní Koreji se uzdravila 96letá žena

  96letá žena v Jižní Koreji se stala nejstarším pacientem v zemi, který se plně zotavil z nového koronaviru, píše CNN. Úřady okresu Cheongdo ve středu oznámily, že paní Hwangová je zcela zdravá. Ženě byl koronavirus diagnostikován 13. března a léčila se na klinice v Pchohangu východně od Tegu. Žena je nyní ještě v domácí karanténě spolu se svým synem.

 • Moskva zavírá restaurace, bary a většinu obchodů

  Starosta Moskvy Sergej Sobjanin oznámil uzavření všech obchodů s výjimkou lékáren a obchodů s potravinami, informuje agentura Reuters. Opatření se týká i restaurací, kaváren a barů. Omezení má trvat od 28. března do 5. dubna, uvedl Sobjanin.

 • Afghánistán hlásí pět nových případů nákazy

  Země eviduje celkem 84 potvrzených případů nákazy novým koronavirem včetně čtyř členů jednotek NATO a dvou zahraničních diplomatů, informuje deník The Guardian. Nejvíce zasažená je provincie Herát u hranic s Íránem, která hlásí 58 případů. Nemoci zatím podlehly dvě osoby.

 • Koronavirem se nakazil kněz, který žije v papežově sídle

  Koronavirem se nakazil italský duchovní, který žije ve stejné vatikánské rezidenci jako papež František. S odvoláním na své zdroje z okolí hlavy římskokatolické církve o tom informoval italský list Il Messaggero. Podle agentury AFP je padesátník, který pracuje pro státní sekretariát, nyní v nemocnici. Podle posledních oficiálních údajů z úterý se ve Vatikánu koronavirem nakazili čtyři lidé. Na nemoc COVID-19, kterou virus způsobuje, v papežském státě nikdo nezemřel.

 • Katar pokračuje s přípravami na fotbalový šampionát, dělníky nijak nechrání

  Katarská vláda sice zakazuje veřejná shromáždění kvůli pandemii nového koronaviru, přípravy na mistrovství světa ve fotbale ale nadále pokračují, informuje deník The Guardian. Na stavbách stadionů a infrastruktury pracují převážně zahraniční dělníci. Pracovníkům navíc zaměstnavatelé neposkytují žádnou ochranu před možnou nákazou. „Používám roušku, kterou jsem si sám koupil, ostatní si ale většinou jen přikryjí ústa a nos kusem oblečení,“ cituje The Guardian nepálského dělníka.

 • OSN varuje před šířením koronaviru ve věznicích a dalších zařízeních

  Organizace spojených národů naléhá na vlády, aby „nezapomněly na osoby za mřížemi“ a chránily také zaměstnance pracující v těchto zařízeních. „Vlády čelí v této krizi obrovským finančním požadavkům a musí přijímat obtížná rozhodnutí,“ uvedla ve svém prohlášení Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová. „Vyzývám vlády, aby nezapomněly na ty, kteří jsou za mřížemi, nebo na ty, kteří jsou uzavřeni na místech, jako jsou ústavy pro psychicky nemocné, pečovatelské domovy a sirotčince, protože důsledky jejich zanedbávání mohou být katastrofální,“ uvedla Bacheletová.

 • Británie proměňuje halu na nemocnici o 4 000 lůžkách

  Spojené království aktuálně eviduje 9 529 potvrzených případů nákazy, nemoci podlehlo 463 osob.

 • Mexická vláda zpřísňuje opatření

  Mexická vláda nařídila od čtvrtka přerušit veškeré aktivity, které nejsou nezbytně nutné. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na náměstka mexického ministra zdravotnictví Huga López-Gatell Ramíreze. Za nezbytné služby, které budou nadále fungovat, Ramírez označil například nemocnice, výrobu paliv, produkci elektřiny, správu vodovodů a kanalizací a rovněž fungování veškerých orgánů zajištujících pořádek. Mexiko eviduje 475 nakažených, šest lidí nemoci podlehlo, informuje ČTK.

 • Prázdné ulice Miami

  Úřady v americkém Miami s cílem zabránit dalšímu šíření nákazy zavřely parky, atrakce i pláže, informuje agentura AFP.