Hlavní obsah

Spolumajitel Penty Haščák se vzdal výkonných pozic ve skupině

Foto: Z výroční zprávy Penta Investments

Vlastníci Penty – zleva Jozef Oravkin, Eduard Maták, Marek Dospiva, Iain Child a Jaroslav Haščák.

Reklama

2. 12. 2020 12:14

Spolumajitel investiční skupiny Penta Investments Jaroslav Haščák, jehož slovenská policie v úterý zadržela a obvinila z korupce, se s ohledem na situaci vzdal všech výkonných pozic ve skupině.

Článek

Jak skupina sdělila agentuře ČTK, Haščák zůstává spoluvlastníkem Penty. Jeho výkonné funkce přebírá Iain Child.

Brit Child se stal spolumajitelem Penty v listopadu 2010. Předtím působil v Deloitte Central Europe na pozici senior partnera. V Pentě má na starosti hlavně investice v Prima bance a ve společnosti Fortuna Entertainment Group.

V bratislavském sídle Penty desítky policistů zároveň podnikly rozsáhlou razii. Penta Haščákovo obvinění i policejní zásah potvrdila a označila je za neopodstatněné. Případ patrně souvisí s únikem nahrávek z odposlechů v dosud nevyšetřené korupční kauze zvané Gorila, která se týká podezření z uplácení vysokých slovenských politiků a úředníků Pentou v letech 2005 a 2006. Policie nejnovější vývoj zatím nekomentovala.

„Chci ubezpečit všechny naše zaměstnance, obchodní partnery a zákazníky, že naše skupina je stabilní,“ uvedl Child.

Na výkonném řízení skupiny Penta sa podílejí další tři spoluvlastníci. Jsou jimi Marek Dospiva, řídící partner Penta Real Estate, Jozef Oravkin, zodpovědný za Privatbank, část realitních projektů na Slovensku a za investice skupiny ve společnosti Slovalco, a Eduard Maták, který zodpovídá za investice ve zdravotnictví.

Penta je středoevropská investiční skupina, která začínala v roce 1994 jako obchodník s cennými papíry. Dnes působí v řadě oblastí, zejména ve zdravotnictví, finančních službách, výrobě, maloobchodu, realitách a v poslední době také v médiích.

Mezi její nejznámější investice v Česku patří síť lékáren Dr. Max, sázková kancelář Fortuna či mediální dům Vltava Labe Media.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované