Česko porazilo USA 8:4 a bere z MS bronz.

Desetileté čekání na medaili ze seniorského šampionátu v hokeji končí. Češi získali ve Finsku bronz.

Po dlouhých letech mohou mít Češi radost z hokeje.

Neuvěřitelným obratem ve třetí třetině, ve které dali šest (!) branek, ji přinesl národní tým, který v zápase o 3. místo porazil Spojené státy 8:4. Desetileté čekání na medaili ze světového turnaje tak končí - je bronzová.

V zápase dal David Pastrňák tři góly, Roman Červenka gólem a přihrávkou vylepšil svou pozici nejlepšího hráče kanadského bodování a Kari Jalonen se stal prvním trenérem, který vybojoval medaili se dvěma různými státy.

Obrat možná nastartovala výměna brankáře, ke které trenéři sáhli po první třetině - místo Karla Vejmelky šel do branky Marek Langhamer a ten už pak dostal jen jediný gól. Naopak Češi smrští v závěrečné dvacetiminutovce poslali unaveného soupeře do kolen.

Češi tak získali medaili, jak předpovídala analýza Seznam Zpráv před šampionátem.