Hlavní obsah

Šťastné pondělí: Vypátrali jsme, proč je Brabec nejdéle sloužícím ministrem

Dolejší na křižovatce, to je název nové reportážní rubriky ze satirického pořadu Šťastné pondělí. (Video: Václav Dolejší)

 

Reklama

6. 2. 2021 11:06

Ministr životního prostředí Richard Brabec se počátkem února stal - po sedmi letech - nejdéle nepřetržitě sloužícím ministrem na jednom postu v polistopadové historii. Překonal tím dosavadní rekord ministra kultury Pavla Dostála.

Článek

Ptali jsme se poslanců ANO, jak si oni vysvětlují, že zrovna místopředseda a spoluzakladatel hnutí s členskou kartičkou číslo 4 tak dlouho vydržel. Nejčastější odpovědí bylo, že Brabec je pracovitý, empatický a je s ním dokonce legrace.

My máme i jiné dvě teorie. Ta první je, že Brabec bere Babiše do míst, kam se s ním ostatní neodváží - jednou společně vysazují sysly, jindy vypouštějí perlorodky nebo v lese hledají kůrovce.

Druhé vysvětlení nacházím v Babišově nejoblíbenější továrně na hnojiva v Lovosicích, kde dělal Brabec roky generálního ředitele. Chemička Lovochemie má pro Babiše zvláštní kouzlo. Všechny lidi, které potkal právě tady, s ním dlouhé roky vydrželi - a on s nimi.

Více v úvodním videu z produkce Šťastného pondělí; další reportáže najdete zde. Celý díl pořadu Šťastné pondělí vysílá Televize Seznam každé pondělí ve 20:00.

A můžete nás sledovat také na Facebooku nebo Twitteru.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované