Hlavní obsah
Online

Stát se zaměří na ohniska nákazy. Testy zatím odhalily 169 nakažených z Darkova

Foto: Pixabay / hangela

Hygienici mají do pondělí otestovat všechny zaměstnance OKD pracující pro důl Darkov.

23. 5. 7:06
aktualizováno • 23. 5. 20:22

Dění kolem koronavirové epidemie sledujeme v online zpravodajství

Článek

Co byste měli vědět

- Epidemie nemoci covid-19 v Česku odeznívá, dosavadní rozvolňování plošných omezení se na vývoji negativně neprojevilo, uvedla vláda. Hygienici se proto zaměří na lokální ohniska a rizikové profese.

- V Dole Darkov státního podniku OKD se nákaza covidem-19 začala šířit minulý týden, nyní tam hygienici evidují 169 nakažených, v některých případech jde o příbuzné horníků. Pozitivních případů je ale zřejmě ještě víc, pokračuje plošné testování všech zaměstnanců.

- V hlavním městě je podle hygieniků dlouhodobě nejvíc nakaženýchv Praze 4. V přepočtu na obyvatele je nejhorší situace v městské části Praha 2, kde připadá přes 200 nakažených na 100 000 obyvatel.

Dění kolem koronaviru jsme sledovali také v pátek:

  • Pražské jaro dnes nabídne živé vysílání České filharmonie

    V rámci alternativního programu festivalu Pražské jaro se dnes koná on-line koncert České filharmonie s hlavním hostujícím dirigentem Tomášem Netopilem. Vokálních partů se zhostí Kateřina Kněžíková, Simona Šaturová, Jan Martiník a Adam Plachetka. Koncert bude přístupný na webu a sociálních sítích Pražského jara. Večerem provede Ondřej Havelka.

Další články