Hlavní obsah
Online

Stát se zaměří na ohniska nákazy. Testy zatím odhalily 169 nakažených z Darkova

Foto: Pixabay / hangela

Hygienici mají do pondělí otestovat všechny zaměstnance OKD pracující pro důl Darkov.

23. 5. 7:06
aktualizováno • 23. 5. 20:22

Dění kolem koronavirové epidemie sledujeme v online zpravodajství

Článek

Co byste měli vědět

- Epidemie nemoci covid-19 v Česku odeznívá, dosavadní rozvolňování plošných omezení se na vývoji negativně neprojevilo, uvedla vláda. Hygienici se proto zaměří na lokální ohniska a rizikové profese.

- V Dole Darkov státního podniku OKD se nákaza covidem-19 začala šířit minulý týden, nyní tam hygienici evidují 169 nakažených, v některých případech jde o příbuzné horníků. Pozitivních případů je ale zřejmě ještě víc, pokračuje plošné testování všech zaměstnanců.

- V hlavním městě je podle hygieniků dlouhodobě nejvíc nakaženýchv Praze 4. V přepočtu na obyvatele je nejhorší situace v městské části Praha 2, kde připadá přes 200 nakažených na 100 000 obyvatel.

Dění kolem koronaviru jsme sledovali také v pátek:

  • Tatéři mohou opět začít pracovat, bojí se ztráty klientů

    Pauza kvůli koronaviru tatéry, piercery a poskytovatele dalších podobných služeb citelně zasáhla, i když využili podporu či si domluvili odložení nájmu. Někteří se bojí úbytku zákazníků kvůli strachu z nákazy i dopadům koronaviru na příjmy lidí. Požadavky ministerstva příliš nezmění, přísnou hygienu dodržovali i dříve, řekli ČTK oslovení zástupci studií. Služby porušující kůži, tedy tetování, piercing či permanentní make-up, mohou od pondělí obnovit svou činnost po více než dvou měsících.

  • Nárůst počtu nakažených v pátek zrychlil, přibylo 59 případů

    Nárůst počtu případů nemoci covid-19 způsobované novým koronavirem v Česku v pátek opět zrychlil, pozitivní test mělo 59 lidí. O den dříve to bylo 33 případů, nejméně za celý týden. Celkem je potvrzených případů nemoci 8813, zemřelých zůstává 312. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 0:30. Vyléčených je přes 6000, aktuálně se s nemocí potýká necelých 2500 lidí.

  • Pražské jaro dnes nabídne živé vysílání České filharmonie

    V rámci alternativního programu festivalu Pražské jaro se dnes koná on-line koncert České filharmonie s hlavním hostujícím dirigentem Tomášem Netopilem. Vokálních partů se zhostí Kateřina Kněžíková, Simona Šaturová, Jan Martiník a Adam Plachetka. Koncert bude přístupný na webu a sociálních sítích Pražského jara. Večerem provede Ondřej Havelka.

Další články