Hlavní obsah

Strážníci jsou před soudem. Obžaloba tvrdí, že týrali bezdomovce

1. 2. 2018

Soud v Mladé Boleslavi řeší případ strážníků městské policie. (Video: Hanuš Hanslík)

Motiv vidí žalobci v tom, že strážníci chtěli bezdomovce z města vyhnat.

Článek

Okresní soud v Mladé Boleslavi soudí dva strážníky tamní městské policie, kteří podle obžaloby dlouhodobě týrali bezdomovce.

Strážníci jsou momentálně postaveni mimo službu. Podle obžaloby například bezdomovce v noci vyvezli daleko za město, sebrali jim boty a nechali je bezmocné v lese.

Motiv vidí žalobci v tom, že je chtěli z města vyhnat.

Strážníci popírají, že by se čehokoliv takového dopustili. Jejich práci hájil i ředitel mladoboleslavské městské policie, který u soudu ve čtvrtek vypovídal.

Řekl, že s bezdomovci mají jeho lidé těžkou práci. Obtěžují prý místní obyvatele, a když je strážníci z některých exponovaných míst ve městě kvůli tomu vykážou, jsou za chvíli zase zpátky.

Předseda soudního senátu však při výpovědi ředitele konstatoval, že i jemu samotnému jednání strážníků někdy připomíná chování důstojníků v okupovaném městě.

Soud už vyslechl také několik bezdomovců, již o činech strážníků vypovídali. Chce ale vyslechnout další dva, které se mu nedaří sehnat. Proto soud požádá policii, aby je vypátrala.

Hlavní líčení bude pokračovat poté, co dá policie soudu zprávu, jak pátrání dopadlo.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.