Hlavní obsah

Sudek spojil řemeslné umění s poetickým viděním zmaru, říká kurátorka výstavy

Rozhovor s kurátorkou výstavy. (Video: Háta Sassmannová, Seznam.cz)

Pražský Dům fotografie vystavuje doposud neznámá díla fotografa Josefa Sudka. Ten po konci druhé světové války fotografoval Prahu poničenou bombardováním.

Článek

Fotograf Josef Sudek roku 1945 nafotil sérii snímků zachycujících Prahu těsně po skončení druhé světové války. Na fotografiích je k vidění například Staroměstská radnice. Cyklus fotografií je prakticky neznámý. „Josef Sudek vyfotografoval většinu snímků na zakázku, tím je výstava unikátní,” říká kurátorka výstavy Mariana Kubištová. Dodává, že doteď se vystavovala hlavně Sudkova soukromá tvorba. Výstava je unikátní i tím, že Sudek spojil řemeslné umění fotografie se zmarem a ruinami zničeného města. Více informací o výstavě se dozvíte v úvodním videu.

Další zprávy

  • V centru Londýna hoří luxusní hotel

    Více než stovka hasičů bojuje s požárem luxusního hotelu v centru Londýna. Ze střechy budovy stoupá hustý dým, informoval dnes server listu Evening Standard. Příčina vzniku požáru zatím není jasná. K dispozici nejsou ani informace o případných zraněných.

    K požáru pětihvězdičkového hotelu Mandarin Oriental v londýnské části Knightsbridge, který sousedí s Hyde Parkem, vyrazilo dvacet hasičských vozů a zhruba 120 požárníků. „Příčina požáru není v tomto stadiu známa,“ uvedl mluvčí londýnských hasičů.

    Více informací v článku

Reklama