Hlavní obsah

Svět přitvrdil vůči KLDR. Rada bezpečnosti OSN jednomyslně schválila další sankce

Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci proti KLDR (Video: AP)

 

Reklama

22. 12. 2017 20:23

Rezoluci, která zavádí další sankce proti KLDR, v pátek schválila Rada bezpečnosti OSN. Jednomyslně tak odsoudila nedávné zkoušky severokorejské mezikontinentální rakety.

Článek

Rada bezpečnosti OSN v pátek jednomyslně přijala rezoluci, která proti Severní Koreji zavádí další sankce kvůli nedávné zkoušce severokorejské mezikontinentální rakety. Návrh textu předložily Spojené státy. Rezoluce zakazuje KLDR dovoz průmyslových zařízení, strojů, dopravních prostředků, průmyslových kovů nebo takřka 90 procent rafinovaných ropných produktů.

USA podle KLDR usilují o světovou nadvládu. (Video: AP)

Rezoluce také rozšiřuje stávající sankční seznam o 19 dalších Severokorejců a o severokorejské ministerstvo obrany. Rovněž žádá návrat do vlasti občanů KLDR, již pracují v zahraničí a kteří jsou zdrojem cenných deviz pro severokorejské hospodářství.

Mocnosti v čele se Spojenými státy se snaží přimět Severní Koreu, aby se vzdala svého vojenského jaderného a balistického programu, což ale Pchjongjang odmítá. Americký prezident Donald Trump v minulosti nevyloučil vojenské řešení, pokud se krizi nepodaří vyřešit diplomatickou cestou.

Mapa Martina Jonáše: Kolik obětí by přinesla válka se Severní Koreou? Hrozí bitva v megapoli? (Video: Martin Jonáš)

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované